Najwyższe wieżowce w Kielcach. Rusza budowa apartamentowców SkyTrust

Najwyższe wieżowce w Kielcach powstaną u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej oraz Alei Solidarności. Inwestor (Trust Investment) zapowiedział właśnie rozpoczęcie budowy inwestycji SkyTrust Solidarności. Trzy wieżowce liczące 17 kondygnacji zaprojektowali architekci z pracowni Pracownia Architektoniczna Detan. Co więcej, inwestor zaprosił do współpracy duet modowy Paprocki & Brzozowski. Projektanci odpowiadać będą za projekt części wspólnych, lobby, a także za koordynację działań związanych z kreacją artystyczną inwestycji. Cały kompleks wysokościowców ma być połączeniem świata mody i architektury, na co wskazuje sama nazwa poszczególnych budynków: Pret a porter, Atelier oraz Couture.

Najwyższe wieżowce w Kielcach będą łączyć funkcje mieszkalne, biurowe i usługowe, z czego 51% powierzchni zajmą lokale biurowe i usługowe, a 49% – mieszkania. W przyziemiu budynków powstaną lokale handlowe i usługowe, na kolejnych piętrach znajdą się lokale biurowe, a od piątego piętra budynek oferować będzie mieszkania i apartamenty. Pierwszy wieżowiec będzie składał się z 124 mieszkań i 34 lokali usługowych. Wiadomo, że w części usługowej otworzy się sklep spożywczy o renomie ogólnopolskiej, a także siłownia.


” To najwyższe budynki w regionie zmieniające oblicze okolicy i wpisujące się w strategię zrównoważonego rozwoju SMART CITY Kielce 2030+. W Sky Trust wychodzimy naprzeciw urbanistycznym trendom przyszłości, oferując najwyższy poziom funkcjonalny, wysokiej jakości wykończenie, użyteczną infrastrukturę, ekologiczną aranżację okolicy i wielofunkcyjność odpowiadającą na dynamicznie zmieniające się potrzeby mieszkańców, biznesu i miasta.” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej inwestycji (https://trustinvestment.pl)

Sprzedaż powierzchni użytkowej przekroczyła już 50%. Dostępne są mieszkania o powierzchni od 35 do 85 m2, a ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 10000 zł. Lokale użytkowe mają powierzchnię od 60 do 190 m2, a ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 8100 zł. Inwestycja ma być gotowa w 2025 roku. Warto zaznaczyć, że inwestycja SkyTrust Solidarności jest drugą największa inwestycją w Kielcach. Budowa trzech wieżowców ustępuje jedynie budowie galerii handlowej Echo.

źródło: Trust Investmenthttps://trustinvestment.pl 
wizualizacje: Pracownia Architektoniczna Detan/ https://detan.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Kielce | Wieżowiec | Apartament | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie