North Face robi ubrania z butelek, które turyści wyrzucili w górach.

Popularna marka modowa North Face robi ubrania z butelek, które turyści wyrzucili na szlakach górskich w Alpach. Akcja ma nie tylko podkreślać ekologiczne spojrzenie na projektowanie, ale także zachęcać turystów do sprzątania środowiska naturalnego. 

Kolekcja nazwana Recover Tee powstała dzięki wolontariuszom, którzy wraz z turystami postanowili posprzątać szlaki górskie w Alpach, w których co roku odwiedzający wyrzucają w nieuprawnionych miejscach tysiące ton odpadów. Do stworzenia limitowanej kolekcji Recover Tee marka North Face wykorzystała ponad 18 ton odpadów, które zamiast zanieczyszczać alpejski krajobraz, zmienią się w ubrania.


Koszulki w uniwersalnych krojach (unisex) dostępne są w wersjach z długim i krótkim rękawem oraz w trzech kolorystykach – z oryginalnym logo The North Face San Francisco w kolorze niebieskim, różowym i zielonym.

To jednak nie wszystko! Marka zapewnia, że przeznaczy jeden euro z każdej sprzedanej koszulki na szczytny cel. Pieniądze ze sprzedaży trafią na konto fundacji Summit Foundation, wspierającej czyszczenie Alp ze śmieci i pomagającej w utrzymaniu porządku w krajobrazie regionu. Summit Foundation dba, by wpływ człowieka na środowisko był z każdym rokiem coraz mniejszy, szczególnie w często uczęszczanych miejscach. Opracowuje konkretne rozwiązania i przygotowuje akcje edukacyjne, zarówno dla firm, jak i instytucji publicznych.

Czytaj też: Plastik | Ciekawostki | Ekologia | Zieleń | Tkanina | Moda | Recykling

źródło: www.wirtualnemedia.pl  / Marka North Face robi ubrania z butelek, które turyści wyrzucili w górach.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły