Nowa hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie

Nowa hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie

Nowa hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie została oddana do użytku. Taras na dachu z pięknym widokiem na Kopiec Kościuszki, dwie duże hale sportowe, siłownie, sale fitness, bazy do gry w squasha oraz sauna. Tak prezentuje się nowa hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Zalety nowego miejsca  docenili także sportowcy, którzy przyjechali do stolicy Małopolski na Igrzyska Europejskie. Całość opatrzona została trzema kolorami, które odnoszą się do barw uczelni. 

Na dachu budynku znajduje się duży taras z zielenią trawiastą i płożącą oraz ławkami. Z tego miejsca studenci, pracownicy AGH i członkowie AZS mogą podziwiać widok na Kopiec Kościuszki. Wyjście na dach przewidziano z foyer oraz z biur pracowników AGH.

Trzy kolory elewacji: grafitowy, biały i szary odzwierciedlają podział budynku na trzy części. Pierwsza z nich, czyli zaplecza, biura, siłownie i sale fitness, jest grafitowa. Natomiast duża hala sportowa z widownią na 571 miejsc jest koloru białego. Trzecia część – szara – to hala treningowa z pełnowymiarowym boiskiem bez trybun. – Aby uzyskać trzy kolory elewacji zdecydowaliśmy się na zastosowanie płyt włókno-cementowych. Materiał ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i izolacyjnością dźwiękową, a także odpornością na działanie wody i grzybów pleśniowych – tłumaczy dr inż. arch. Mateusz Manecki z Autorskiej Pracowni Projektowej ARP Manecki, która jest autorem projektu hali. Obiekt został urbanistycznie i architektonicznie dostosowany do istniejących już akademików AGH.

Wróćmy jeszcze do wnętrza obiektu. Oprócz hal sportowych przewidziano też przestronne foyer. Natomiast każda z hal może być podzielona na trzy boiska treningowe, czyli w tym samym czasie możliwość treningu ma sześć grup. Takie rozwiązanie spełnia wszystkie potrzeby  uczelni, obejmujące działalność sportową sekcji AZS AGH oraz zajęcia z WF dla studentów. Nad formą można pracować także w bogato wyposażonych siłowniach lub na salach fitness. Pamiętano również o amatorach squasha. Nowy obiekt sportowy bardzo dobrze ocenili trenujący na nim sportowcy, którzy brali udział w Igrzyskach Europejskich.

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej od lat zajmują najwyższe miejsca w akademickich rozgrywkach. – Małopolską Ligę Akademicką AGH wygrywa już od wielu lat. Akademickie Mistrzostwa Polski to rywalizacja studentów aż w 40 konkurencjach sportowych. Tu także możemy się pochwalić bardzo dobrym wynikiem. Nasza uczelnia kończy rozgrywki zawsze na podium – mówi Piotr Biel, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH. Teraz adepci AGH mają jeszcze lepsze warunki do rozwijania sportowych pasji i umiejętności.

źródło: Materiał Prasowy / https://www.agh.edu.pl 
zdjęcia: Tomasz Prokop / https://tomekprokop.com

Czytaj też: Architektura w Polsce | Kraków | Szkoła | Edukacja | Sport | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

 

 

 

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły