Nowa kolekcja Medicine x Alek Morawski. Głównym motywem są prehistoryczne stwory!

Prehistoryczne stwory, dinozaury, artefakty przeszłości – teraz na Twoim T-shircie z kolekcji Medicine! Wszystkie grafiki stworzył młody i jakże utalentowany – Alek Morawski.

Kolekcja jest niecodzienna i zaskakująca. T-shirty zapraszają do cofnięcia się w czasie i poznania zupełnie nieznanych nam gatunków zwierząt. Możemy zobaczyć np. Smildona, kota szablozębnego czy Pantherę Atrox – lwa amerykańskiego. W kolekcji znalazł się też „pierwszy ptak”, Archaeopteryx oraz Dilofozaur żyjący około 193 mln lat temu! Grafiki nie pomijają także roślinności czy małych owadów, które dodają kolekcji jeszcze bardziej prehistorycznego charakteru.


Co ciekawe, artysta, tworząc kolekcję, przypomniał sobie swoje młodzieńcze lata: „W podstawówce mój starszy kolega rysował dinozaury najlepiej w całej świetlicy i robiłem, co mogłem, żeby nauczyć się naśladować jego styl i podpatrywać sztuczki. Przynosiłem do szkoły książki i klasery z materiałami edukacyjnymi o dinozaurach i prehistorycznych zwierzętach i godzinami przerysowywałem swoje ulubione okazy, czasami wymyślając też nowe gatunki”.

W kolekcji znajdą się propozycje dla niej i dla niego – zarówno „poważniejsze” rysunki inspirowane ilustracją biologiczną z podręczników, jak i bardziej odrealnione, hołdujące filmom klasy B i latom 90. Słowem, do wyboru, do koloru! Kolekcja jest dostępna w sprzedaży w salonach stacjonarnych Medicine oraz na wearmedicine.com.

O artyście
Alek Morawski – rocznik 88, absolwent California College of Arts. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się ilustracją. Pracował przy wielu projektach, tworząc m.in. okładki książek, albumów muzycznych, ilustracje prasowe, reklamowe oraz murale. Nagrodzony m.in. „Złotym Mieczem KTR”, nagrodą Polish Graphic Deisgn Awards w kategoriach ilustracji reklamowej oraz wyróżnieniem „Society of Illustrators” w Nowym Jorku. Realizował projekty dla takich marek, jak Nike, Reebok, Facebook, RedBull, Asus czy Mercedes- Benz. Projektował też okładki dla takich artystów jak Quebonafide, Włodi, Małpa czy Solar/Białas.

Fotograf: Wiktor Franko
Stylista: Karolina Gomółka
Make-up & włosy: Kasia Biały / D’vision Talents
Scenografia: Mateusz Niedzielak
Produkcja: Mikołaj Jaźwiecki, Radek Nieroda / like-photo.com
Modele: Zosia / Gaga Models, Mat / Uncover Models
Asystent fotografa: Tomek Dębski
Asystent scenografa: Piotr Lis
Postprodukcja: Paweł Milewski / like-photo.com

Zobacz również: Edytorial | Moda | Fotografia | Kolekcja

źródło: materiał prasowy  / wearmedicine.com