Tak będzie mieszkał Barack Obama

Już w styczniu 2017 roku, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama będzie musiał ustąpić na rzecz Donalda Trumpa. Oddać musi nie tylko władzę w kraju ale również prawdopodobnie najsłynniejszą rezydencję na świecie – Biały Dom.

Po ośmiu latach urzędowania w Białym Domu, rodzina Baracka Obamy musi opuści swoje obecne miejsce zmamieszkania. Jednak, nie trafią pod most. Ba, zamieszkają w willi wartej prawie 25 milionów złotych. Posiadłość mieści się w Waszyngtonie, bo jak tłumaczy Barack Obama, jego córka wciąż kształci się w pobliskim liceum.

Sama rezydencja to ponad 800 metrów kwadratowych, na których nie zabrakło miejsca na 9 sypialni czy 2 kuchnie. W dodatku lokatorzy mogą korzystać z 8 łazienek oraz parkingu na 10 samochodów.

Ciekawy jest również fakt, że wcześniej w domu mieszkał Joe Lockhart, który jest również właścicielem posiadłości. Lockhart, był sekretarzem prasowym Billa Clintona. Barack Obama miałby płacić za wynajem willi niemal 100 tysięcy złotych miesięcznie. Zapłacilibyście tyle?