Aries Hotel

Nowe życie dawnego domu turysty. Aries Hotel & Spa Wisła

Aries Hotel & Spa Wisła ma bogatą historię. Znajduje się w obiekcie, w którym przed laty działało schronisko PTTK Dom Turysty “Nad Zaporą” w Wiśle. To malownicze miejsce, co wykorzystali architekci z pracowni ORB Studio oraz architekt Paweł Stec, którzy odpowiadają za obecny wygląd hotelu.

Wisła to popularna wśród turystów miejscowość, uwielbiana zwłaszcza przez pasjonatów narciarstwa i pieszych wędrówek. Z powodzeniem można tu znaleźć ciche zakątki, które umożliwią odpoczynek od zgiełku miasta. Przykładem jest Aries Hotel & Spa, które znajduje się w Wiśle Czarne. Budynek położony jest na wysokości niemal 500 m n.p.m., w pobliżu zbiornika retencyjnego powstałego przez zaporę na Czarnej Wisełce. Jego budowa rozpoczęła się w 1952 roku i trwała do 1955 r. To atrakcyjna lokalizacja, mnóstwo tu turystycznych szlaków wytyczonych wśród drzew i blisko stąd do źródła Wisły – królowej polskich rzek.

Przez lata niedofinansowany Dom Turysty zaczął podupadać, aż przejął go inwestor, który tchnął w budynek nowe życie. Przygotowanie projektu rewitalizacji budynku i aranżacji jego wnętrz do współczesnych standardów powierzono architektom z pracowni ORB Studio oraz pracowni architektonicznej Paweł Stec. Projektanci zaproponowali, by wnętrze było przyjemne w odbiorze i wpływało na budowanie przyjaznej atmosfery. Dlatego wykorzystali głównie naturalne materiały takie jak kamień, drewno i tkaniny, które utrzymano w stonowanych kolorach ziemi.

Czujne oko fana designu z pewnością dostrzeże detale, które nawiązują do dorobku kulturalnego regionu – charakterystyczne wzory na tkaninach oraz panele dekoracyjne, z wyciętymi górskimi motywami. W sumie dla gości przygotowano 89 pokoi.

W budynku działa Restauracja Polka Magda Gessler, goście mogą być pewni wysokiej jakości serwowanych dań. Redakcja magazynu whiteMAD miała okazję przetestować podawane tam posiłki i potwierdzamy – to wyższa półka wśród restauracji działających w Polsce. Szefem kuchni w “Polce”, a zarazem autorem menu jest Tomasz Morys, młoda i utalentowana postać z szerokim horyzontem kulinarnym. Serwowane tam dania oparte są na sezonowości. Na nasze stoły trafiły tradycyjne polskie posiłki, które często przygotowane były w nieoczywistej formie. Wegetarianie też będą tutaj zadowoleni. 

Wiosną i latem goście restauracji mogą korzystać z ogrodu oraz tarasu – to dobudowana przestrzeń z drewna, która genialnie wpływa na klimat całego obiektu. W ogrodzie umieszczono malowniczą białą altanę, w której również można odpocząć. To ulubione miejsce zakochanych par – w altanie wiele par złożyło sobie przysięgę małżeńską. Stworzony na tyłach ogród umożliwia odpoczynek z widokiem na las iglasty. Tuż obok ogrodu płynie Wisła, która otacza obiekt i kilkadziesiąt metrów dalej zmienia się w wodospad. To malowniczy zakątek, do którego można dojść spacerem w kilka minut. Całości towarzyszy przyjemny szum potoku.


W 2019 roku, kiedy remontowano obiekt dobudowano też dwie nowe części. W jednej urządzono pokoje dla gości, w drugiej umieszczono strefę wellness oraz spa. Goście obiektu mogą tu korzystać z wewnętrznego basenu, saun oraz jacuzzi. To ostatnie powstało na zewnątrz, dzięki czemu  zażywając kąpieli można podziwiać pobliski krajobraz. Pełen relaks!

Dziś właścicielem budynku jest Platan Hotels & Resorts, który posiada swoje obiekty hotelowe również w Zakopanem. W czerwcu w ogrodzie Aries Hotel & Spa Wisła zostanie otwarta szklarnia – Greenhouse Aries. To nowa przestrzeń, w której będzie można organizować kameralne spotkania w otoczeniu kwiatów, ziół i innych roślin. Kameralna szklarnia będzie również doskonałą przestrzenią do zorganizowania romantycznej czy rodzinnej kolacji. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie hotelu www.arieswisla.pl.

Czytaj też: Podróże | Las | Historia | Zieleń | Hotel | whiteMAD na Instagramie

fot. Aries Wisła

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły