hotelu w Brnie

Nowe życie opuszczonego hotelu w Brnie

Projekt przygotowało studio architektoniczne Kogaa. Budynek dawnego hotelu w Brnie zmienił się w The Distillery – Social Reactor, miejsce spotkań dla gości organizowanego festiwalu.

Budynek hotelu Avion już od kilku lat był opuszczony. Oryginalny gmach zaprojektowany został przez lokalnego architekta Bohuslava Fuchsa, który inspirację czerpał z twórczości Le Corbusiera. Tak zaprojektowany gmach okazał się być idealnym miejscem dla festiwalu, podczas którego organizowanych jest wiele paneli dyskusyjnych o designie, wystaw, pokazów mody i co najważniejsze – projekcji filmów. Zastana infrastruktura była tutaj ogromnym atutem!

Projektanci nadali budynkowi nowe funkcje. Parter jest najciemniejszą przestrzenią, dlatego tutaj odbywały się pokazy filmów i panele dyskusyjne, z kolei na piętrze ponownie zaczęła działać kawiarnia ze sklepem z małym designem. Co ciekawe, ogromny stół, na którym w ciągu dnia wystawione są rzeczy do kupienia, nocą zamieniał się w wybieg dla modelek.

Na drugim piętrze urządzono strefę, gdzie swoje prace pokazywać mogą studenci. Wyżej powstały przestrzenie dla warsztatów.

hotelu w Brnie


Architekci zaproponowali, aby wnętrze wypełniły modułowe meble, które będzie można rozmontować po wydarzeniu i łatwo przewieźć w inne miejsce. Był to celowy zabieg, dzięki któremu meble nie marnują się po jednym wydarzeniu, lecz mogą być wykorzystane ponownie w przyszłości. To ważne biorąc pod uwagę ograniczony budżet, którym dysponowali. Na szczęście z pomocą przyszedł sponsor – firma Vitra, która udostępniła część mebli.

Czytaj też: Czechy | Metamorfoza | Renowacja

zdjęcia hotelu w Brnie: BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły