Willa znajduje się w malowniczym zakątku nad jeziorem Attersee w Austrii. Zbudowana została dla wywodzącego się z branży budowlanej inwestora. To region, który bywa nazywany „alpejskimi Karaibami”. W takiej scenerii przed laty szukali inspiracji między innymi Gustav Klimt czy Gustav Mahler.
Willa nad jeziorem została zaprojektowana przez architektów z pracowni F2 Architekten. To nowoczesny gmach zaprojektowany po to, aby cieszyć się panoramicznym widokiem z każdego pokoju. Co ciekawe, inwestor wybrał konkretny projekt budynku organizując wcześniej konkurs.
W przypadku tego projektu mieliśmy szczęście, że poznaliśmy klienta z głębokim zamiłowaniem do architektury i doświadczeniem w budowie domów, który dzięki swoim umiejętnościom, dbałości o szczegóły i odważnym decyzjom, doprowadził nas do odkrycia wielu zastosowań Dekton. Podczas produkcji Dektonu firma Cosentino replikuje w przyspieszonym tempie i w kontrolowanych warunkach procesy metamorficzne, które zachodzą podczas formowania się kamienia. W naturze może trwać to miliony lat, ale dzięki technologii spiekania cząsteczek, spiek produkowany jest w nieporównanie krótszym czasie – wyjaśnia architekt Christian Frömel z F2 Architekten.
Poszczególne części domu zostały zbudowane z wykorzystaniem materiałów wykończeniowych odpornych na mróz, plamy i promieniowanie UV. Materiałem hiszpańskiej firmy Cosentino wykończono wentylowaną elewację, balustrady, stopnie schodów, podłogi tarasów i wnętrza domu, a także kominek oraz wyspę kuchenną.
Wnętrze utrzymane jest w stonowanej kolorystyce. Dominuje tu biel, którą przełamano czarnymi elementami oraz dodatkami w odcieniach szarości. Jasne i minimalistyczne wnętrze ma być tylko tłem dla genialnego widoku za oknami. Tafla jeziora i piętrzące się góry wyglądają atrakcyjnie o każdej porze roku.
Fasada budynku ma piaskowy kolor. Podobnie wyróżniono wszystkie podłogi. Dom zbudowali pracownicy firmy właściciela.
źródło: materiały prasowe Cosentino
Czytaj też: Wille i rezydencje | Modernizm | Minimalizm | Austria | whiteMAD na Instagramie