Nowoczesny dom pod Łodzią. Wnętrze zaprojektowała Anna Maj

Dom zbudowany został w kameralnej dzielnicy pod Łodzią. Jego powierzchnia wynosi 220 m kw., a mieszkańcy mogą cieszyć się bliskością lasu. Wnętrze jest minimalistyczne, a ograniczoną bazę kolorystyczną przełamano dodatkami.

Anna Maj projektowała dom w duchu nowoczesności. To jednokondygnacyjny budynek, którego przestrzeń podzielona została na część nocną i dzienną.  Salon wraz z jadalnią stanowią serce domu i umiejscowione są w niezwykle wysokiej bryle, która spaja się z otulającą ją przyrodą poprzez liczne przeszklenia. Celem było zaprojektowanie komfortowych i funkcjonalnych wnętrz wedle preferencji inwestorów. Kolejny motyw przewodni to wprowadzenie kontrastów w zastosowanych kolorach i materiałach dla podkreślenia ekspresyjnych przestrzeni.

Właścicielami domu są młode osoby, pełne energii i pomysłów. Nie bal się więc na odważniejsze rozwiązania, nadające wnętrzu charakteru. W ten sposób powstała koncepcja projektu MEDLEYshades, dzięki której dom pod Łodzią zyskał nowoczesne wnętrze.

W projekcie ważna była funkcjonalność. W wydzielonej kuchni uwagę przykuwa fornir w barwie teak gold, który łączy się kolorystycznie z drewnianą podłogą w pozostałej części budynku. Dodatkowo Lampy „Chouchin” marki Foscarini na tle czarnej zabudowy meblowej akcentują i ożywiają przestrzeń.

W salonie tło kreuje ażurowy regał skontrastowany z dyskretną zabudową kominka. To miejsce, gdzie można eksponować rodzinne pamiątki. Wszystko dopełnione zostało autorskim obrazem.

W toalecie uwagę przyciągają zielone płytki 3D Biscuit Salvia marki Fioranese, które współgrają z płytkami tej samej marki I vriegati w odcieniu szarości, czyniąc wnętrze świeżym i przyjemnym w odbiorze.


W holu rytm kolorów kreują czarno-białe linearne akcenty, które następnie przenikają przez garderobę do głównej łazienki. Tam architektka wykorzystała wielkoformatowe płytki “One” marki 41zero42. Płytki wyróżniają się na tle zabudowy z ciemnego kamienia oraz pojawiających się odcieni bieli. Koncepcja łazienki dla gości posiada więcej odcieni kawowych, ale nadal skontrastowanych z wzorzystą podłogą Tancredi marki 14OraItaliana.

Ostatnim pomieszczeniem jest główna sypialnia. Jej kojące wnętrze nawiązuje kolorystycznie do odcieni cynamonowych, zbliżonych do barw jakie odnajdziemy w kuchennych akcesoriach.

MEDLEYshades to nie tylko kontrast w doborze i przenikaniu się kolorów, ale i materiałów. Zwiewne drzwi z ryflowanego szkła w cienkich metalowych profilach przenikają się z pełnymi wejściami wykończonymi fornirem. Płytki o strukturach 3D uzupełniają się wraz z gładką i wzorzystą terakotą. Naturalne kamienie, jak marmur zostały zestawione z konglomeratami granitu – opisuje autorka projektu.

projekt: Anna Maj (www.annamaj-interiors.com)

fot. Radek Słowik (www.bilbil.pl)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Łódź | Styl Japandi | Minimalizm | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie