Nowy biurowiec w Poznaniu od JEMS Architekci. Budowa ruszyła

To nowa inwestycja Grupy MJG. Biurowiec Wujka 9 zbudowany zostanie w Poznaniu. Koncepcyjny projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci.

Budynek wyróżnia nowoczesna architektura. Gmach ma mieć prostą i jasną elewację o kaskadowym ułożeniu. Inwestor planował jego budowę już od dłuższego czasu. Budynek będzie główną siedzibą wszystkich spółek należących do Grupy. Dodatkowo dzięki niemu Grupa MJG poszerzy swoją działalność o aspekt deweloperski – będzie wynajmować powierzchnię biurową.

W 2020 roku zleciliśmy czołowemu biuru architektonicznemu, firmie JEMS, wykonanie projektu. Chcieliśmy zbudować budynek, który cechuje się wysoką jakością, nowoczesną architekturą, ale jednocześnie nie będzie szybko się starzeć. Naszym celem jest wzbogacenie Poznania o kolejny obiekt o wybitnej architekturze – informuje Grupa MJG.

W sumie nowy biurowiec w Poznaniu zaoferuje cztery kondygnacje naziemne z przestrzeniami biurowymi. Część usługowa zaplanowana jest na parterze. Będzie tam działać między innymi sklep z winami oraz punkt z włoskimi delikatesami. Dodatkowo inwestor chce stworzyć w budynku koncept restauracyjny.


Umowę na realizację projektu podpisano 11 kwietnia. Wykonawca ma 12 miesięcy na budowę. Jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2024 r. W sumie właściciel budynku będzie tu chciał skomercjalizować powierzchnie o wielkości 702 i 699 m kw.

źródło: materiały prasowe MJG Group

Czytaj też: Poznań | Biurowiec | Modernizm | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie