Nowy wieżowiec od BBGK Architekci we Wrocławiu

Nowy wieżowiec zbudowany zostanie na Popowicach. Będzie częścią powstającej nowoczesnej dzielnicy. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni BBGK Architekci.

W skali wysokościowców nowy wieżowiec jest kameralny. Będzie miał 80 metrów wysokości, a w środku znajdą się 454 mieszkania. Budynek powstanie w Porcie Popowice, w pobliżu basenu portowego. Inwestorami są Vantage Development i Rank Progress. To właśnie te spółki przedstawiły finalny projekt.

Obiekt będzie się składał z trzech przesuniętych względem siebie brył. Konstrukcja budynku schowana jest w ścianach zewnętrznych oraz trzonach komunikacyjnych. Dlatego układy mieszkań będą w pełni elastyczne i adaptowalne. Dostosowanie przestrzeni mieszkania do potrzeb użytkowników i możliwość wprowadzenia późniejszych zmian to dla nas ważny aspekt, który sprawia, że budynek będzie dobrze działał zarówno dziś, jak i za kilkadziesiąt lat – mówi Wojciech Kotecki, wspólnik w BBGK Architekci.

Póki co nie jest znany dokładny termin budowy wieżowca, ale inwestorzy zapewniają, że odbędzie się to w “najbliższych latach”.

Nowoczesny kompleks ma nie tylko stać się ważnym elementem panoramy zachodniej części Wrocławia, ale też tworzyć przestrzeń, która będzie chętnie odwiedzana przez mieszkańców.  Sprzyjać temu mają nie tylko lokalizacja budynku przy porcie, ale również projekt zieleni, który nawiązuje do sąsiadującego parku Popowickiego.

BBGK Architekci


Zieleń na placu pozwala na stworzenie przestrzeni dla różnych aktywności, znajdzie się tu amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. Kawiarnie w budynku będą miały swoje ogródki w oświetlonej południowym słońcem części placu – dodaje Wojciech Kotecki.

Nad Odrą na Popowicach tam, gdzie przez lata był port rzeczny budowany jest Port Popowice. To obecnie jeden z największych (14 ha) obszarów inwestycyjnych w mieście. W planach jest ponad 2,5 tysiąca mieszkań, lokale handlowo-usługowe oraz tereny rekreacyjne.

Czytaj też: Wrocław | Biuro | Wieżowiec | Urbanistyka

źródło: BBGK Architekci, UM Wrocław

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły