Obiekt sportowy dla dzieci w Łodzierzy. Praca licencjacka Adrianny Treder.

Praca dyplomowa licencjacka została zrealizowana i obroniona na ocenę wyróżniającą przez Adriannę Treder, w czerwcu 2019 roku w Instytucie Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej na kierunku Architektury Wnętrz pod okiem Pani promotor Prof. nadzw. dr hab. Katarzyny Radeckiej.

Celem pracy dyplomowej jest zbadanie możliwości modernizacji obiektu dla młodych sportowców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb, ergonomii oraz trendów.

W projektowaniu przestrzeni publicznej, szczególnie dla dzieci i młodzieży ważna jest m.in. ergonomia, bezpieczeństwo, czy odpowiednie oświetlenie. Wszystkie pomieszczenia uwzględnione wpracy zostały dokładnie przeanalizowane by spełniały określone przepisy, przy czym były w pełnifunkcjonalne.

Projektowany obiekt znajduje się w szkole ponadgimnazjalnej w Łodzierzy (woj. pomorskie). Obecnie obejmuje on halę sportową, szatnie, saunę, pokój dla trenerów, schowki na sprzęt sportowe (parter) oraz osiem pokoi 2-osobowych, dwa pokoje 4-osobowe z łazienkami, publiczną toaletę oraz balkon z widokiem na salę (piętro). Modernizacja zakłada przede wszystkim zmianę ośmiu pokoi nacztery 4-osobowe z pełni wyposażonymi łazienkami, adaptację wcześniej wspólnej toalety na świetlicę, odnowienie korytarzy na parterze i piętrze, zwiększenie funkcjonalności szatni sportowych oraz pokoju dla trenerów. Projekt zakłada dobór odpowiednich materiałów, oświetlenia jak i instalacji grzewczych do pomieszczeń.

Całość utrzymana jest w nowoczesnym, sportowym klimacie, z jasnymi kolorami z charakterystyczną, ożywiającą pomarańczową barwą. Inspiracją był głównie młodzieżowy styl uliczny (graffiti, skatepark), a także ubrania sportowe oraz przedstawienie ich w kampaniach reklamowych.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły