Odklejona fasada kamienicy? Nie! To tylko mural w Mediolanie

W ostatnich miesiącach pisaliśmy o wielu ciekawych muralach. Jednym z nich był mural przedstawiający Zenka Martyniuka, który zdobi ścianę jednego z bloków w Białymstoku (czytaj tutaj). Naszą uwagę przykuł teraz mural, który kilka tygodniu temu odsłonięty został w Mediolanie.

Autorem muralu jest Alex Chinneck, który już nie raz zaskoczył fanów swoimi nietypowymi instalacjami. Artyście szczególnie bliska jest architektura, dlatego jego dzieła nawiązują do budynków i designu. Jego ostatnie dzieło powstało w ramach Milan Design Week. 

Mural znajduje się przy ulicy Tortona i rozciąga się na całej fasadzie, która ma 17 metrów długości. Brytyjski artysta zamontował na fasadzie gigantyczny suwak, który zdaje się rozpinać ścianę budynku i odsłaniać jego wnętrze. Całość ma uświadamiać, że wiele cennych architektonicznie elementów jest na co dzień niedostępnych dla wzroku. Wiele ciekawych miejsc ukrytych jest bowiem we wnętrzach mediolańskich domów i podwórek.

Nietypowy dom z suwakiem zmienia swoje oblicze nocą. Za „fasadą” ukryto bowiem podświetlany ekran, który jeszcze bardziej potęguje wrażenie tajemnicy ukrytej za fasadą budynku.

Przygotowanie instalacji trwało cztery tygodnie. Mural powstał we współpracy z IQOS World Revealed oraz Philip Morris International.

zdjęcia: alexchinneck.com, materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły