Orkana Apartments – unikalna inwestycja w sercu Mokotowa

Takie inwestycje w Warszawie nie zdarzają się często. Orkana Apartments to niewielki budynek oferujący duże możliwości! Kameralny budynek zaprojektowali architekci z pracowni STUDIO GOMEZ, z kolei za unikalny klimat wnętrz odpowiadają projektanci Artkam design. W środku powstaną zaledwie cztery apartamenty.

Orkana Apartments to pierwsza ultra butikowa inwestycja w Warszawie. Budynek powstanie w atrakcyjnej części Mokotowa – tuż obok parku Arkadia i słynnej Królikarni. Inwestycja skierowana jest do wymagających klientów, którzy cenią jakość. W środku powstaną zaledwie cztery apartamenty, z których każdy położony jest na oddzielnym piętrze z bezpośrednim dostępem do windy.

Projektując budynek architekci z warszawskiej pracowni STUDIO GOMEZ postawili na minimalistyczny i ponadczasowy design, połączony z eleganckimi motywami. To ważne bo budynek będzie dobrze wyglądać nawet za kilkadziesiąt lat! Uwagę warto zwrócić na elewację – ozdobią ją płytki, które zostały wykonane ręcznie.

W środku na czterech poziomach powstaną cztery apartamenty o powierzchni od 118 do 156 m kw. Każdy z nich będzie mieć trzy metry wysokości. Mieszkańcy będą mogli korzystać z systemu klimatyzacji i sterowanych gniazdek elektrycznych. Każde z mieszkań ma do swojej dyspozycji dwa miejsca parkingowe oraz sporej wielkości komórkę lokatorską. Połowa miejsc parkingowych wyposażona zostanie w gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

Przyszli lokatorzy będą mogli korzystać z części wspólnych, za których wygląd odpowiada zespół biura Artkam design. Projektanci stworzyli przestrzeń, której wygląd przypomina wnętrze butikowego hotelu. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie ogród, który nadaje inwestycji unikalnego charakteru. Podobną rolę pełnią zaprojektowane na zamówienie elementy sztuki użytkowej, jak ręcznie robione drzwi, designerskie żyrandole i dywany z powtarzającym się monogramem Orkana Apartments.

Projektanci Artkam design sięgnęli po materiały w jasnych i ciepłych kolorach z ciemnymi akcentami. W ten sposób chcieli podkreślić luksusowy charakter inwestycji.

We wnętrzach zastosowałam mariaż polskiej gościnności i domowego ciepła z belgijskim minimalizmem i designem wnoszącym nową wartość – mówi Kamila Sitak, Interior Designer i założycielka Artkam design.


Zaprojektowane oświetlenie Orkana Apartments zostało oparte o całą kolekcję niespotykanych dotąd rozwiązań oświetleniowych. Połączono tu ponadczasowe piękno i technologiczne nowości. Twórcami konceptu są projektanci z Delta Light, słynący z innowacyjności oraz umiejętności tworzenia mieszanki subtelnej atmosfery, elegancji, funkcjonalności i wzornictwa, zarówno w oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym.

Za wygląd wspomnianego już ogrodu odpowiada polski projektant krajobrazu Pasa Design. W ogrodzie znajdą się duże rośliny, które mają zapewnić mieszkańcom poczucie prywatności. Całość podkreśli oświetlenie, które zaakcentuje walory drzew i roślin.

Stworzyliśmy ogród, który podkreśla kameralny charakter budynku, tworząc wyjątkową, intymną atmosferę zapewniającą jednocześnie prywatność jego mieszkańcom – tłumaczą Pasa Design.

Budowa Orkana Apartments rozpocznie się jeszcze w tym roku. Inwestycja zostanie oddana do użytku na początku 2023 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.orkana-apartments.pl.

Nowy inwestor na polskim rynku – Ciril Poland

Ciril Poland należy do belgijskiej grupy Democo, która w branży budowlanej i deweloperskiej od 44 odnosi sukcesy w Belgii, Portugalii i Polsce.

Wizytówką Ciril Poland są inwestycje zorientowane na otoczenie – niepowtarzalne, funkcjonalne, przyjazne środowisku i użytkownikom. Ciril Poland stawia na transparentność i na zrównoważony rozwój, a efektem łączenia eksperckiej wiedzy i innowacyjnych pomysłów są projekty, które częstokroć przerastają oczekiwania Klientów i partnerów.

Czytaj też: Apartament | Warszawa | Wnętrza | Art Deco | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe