Otwarcie nowego butiku ORSKA w Warszawie

Anna Orska, projektantka biżuterii i założycielka marki ORSKA właśnie otworzyła autorski butik w zabytkowych wnętrzach Elektrowni Powiśle. Po butiku w alternatywnym domu handlowym Mysia 3, to już drugie miejsce na mapie Warszawy, w którym można znaleźć jej wyraziste projekty.

Wnętrze utrzymane jest w charakterystycznej dla ORSKA biało – grafitowej tonacji. Fani marki z pewnością bez trudu rozpoznają geometryczne kubiki, na których artystka prezentuje owoce swojej pracy. Nowością we wnętrzu są stalowe konstrukcje, za które odpowiedzialne jest Patyk Studio; grafitowa stal podkreśla industrialny charakter butiku i współgra z estetyką całego budynku.

ORSKA dobrze znana jest z odważnych i nieszablonowych projektów. Tym razem oryginalny styl przełożyła na język ekspozycji. Złoty piasek, czyli opiłki mosiądzu przywiezione prosto z poznańskiej pracowni artystki, podkreśla ciepłą barwę biżuterii wykonanej z tego samego metalu. Okazała biżuteria dumnie prezentują swe wdzięki wprost ze specjalnie do tego przygotowanych wysuwanych szaf i szuflad wystawienniczych projektu Andrzeja Kałużnego. Uwagę przykuwa witająca wchodzących instalacja podwieszona na specjalnej konstrukcji – las dłoni w różnych odcieniach szarości w oryginalny sposób eksponuje biżuterię.

O projektantce:
ORSKAtworzy biżuterię z charakterem, jej projekty są wyraziste, a często kontrowersyjne. Surowość form, szorstkość faktur i odmienna idea, stojąca za każdą kolekcją, oddają temperament marki. Biżuteria ORSKA nie jest dodatkiem. Ona sama w sobie tworzy kreację. Specyficzne wzornictwo Anny Orskiej jest dla odważnych osób, poszukujących oryginalnej formy stylu. Każdy egzemplarz ma indywidualny charakter. To zasługa ręcznego wykonania oraz sięgania po osobliwe, często niepowtarzalne materiały. Komponenty pochodzą z różnych części świata i z różnych epok, podobnie jak sama koncepcja kolekcji. Autorskie projekty są doceniane przez światową prasę modową, z włoskim Vogue Accessory i niemieckim Vogue na czele. ORSKA jest niepokorna, różnorodna i nieprzewidywalna. Nie boi się eksperymentów. Wciąż poszukuje. To jedno jest w niej niezmienne.

Zobacz również: Biżuteria | Moda | Projektant | Kolekcja | Butik 

źródło: materiały prasowe / ORSKA