Ozdobiły zwykłe budynki. Hipnotyzujące murale od Izzy Izvne

Izzy Izvne to młoda artystka pochodząca z Mołdawii. Od kilku lat ozdabia budynki muralami, do powstania których zainspirował ją wszechświat.

Najwięcej muralów Izzy Izvne zobaczyć można w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie. Zamiast malować statyczne gwiazdy lub planety artystka woli bawić się złudzeniem optycznym. Jej murale zdają się być trójwymiarowe i często „wciągają” widzów do środka. Niczym podróż do innego wymiaru.

Projektantka wskazuje na jeszcze jeden element, który przyświeca jaj pracy. Zachęca wszystkich do odkrywania tajemnic naszego życia, czego symbolicznym nawiązaniem są właśnie murale. Wciągające otoczenie tunele mają sprawiać, że widzowie zatrzymają się na chwilę przed wymalowaną ścianą i zaczną zastanawiać, co kryje się po drugiej stronie. W ten sposób twórczyni murali zwraca uwagę na zwykłe budynki, których część mimo kiepskiego stanu technicznego skrywa modernistyczne perełki.


Jej kolorowe ilustracje mają pełnić jeszcze dodatkową funkcję. Projektantka stworzyła je z myślą o mieszkańcach Kiszyniowa. W dość szarej stolicy Mołdawii, barwne ilustracje urozmaicają ludziom codzienność. Więcej zdjęć można znaleźć na profilu artystki w serwisie Instagram: www.instagram.com/izzyizvne.

Czytaj też: Murale | Sztuka | Miasto | Ciekawostki

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez iZZY iZVNE (@izzyizvne)