Pantone 2022

Kolor roku Pantone 2022. Very Peri najmodniejszym kolorem roku 2022!

Pantone 2022 – jaki jest najmodniejszy kolor nadchodzącego roku? Jest nim Very Peri! Subtelny fiolet, który ma łączyć, ale i rozróżniać. Very Peri jest kolorem zmian i nadchodzącym transformacji, które obejmują cały świat. “Wraz z trendami grach komputerowych, rosnącą popularnością meta verse i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej PANTONE17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne świecie cyfrowym przejawiają się świecie fizycznym i vice versa.” – tłumaczą specjaliści! 

Czym jest Pantone Color Institute? 
Pantone to jedna z najbardziej znanych marek branży poligraficznej, która większości osób kojarzy się z corocznym promowaniem nowych wzorników kolorystycznych, które mają być inspiracją dla projektantów na kolejny rok. Jednak to nie jedyne obowiązki specjalistów z Pantone. Firma prognozuje globalne trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie kolorów dla identyfikacji wizualnej produktów i marek. Dzięki prognozom trendów sezonowych, psychologii koloru i doradztwu kolorystycznemu Pantone Color Institute współpracuje globalnymi markami, aby skutecznie wykorzystać siłę, psychologię iemocje koloru w ich strategii projektowania.

Jak wybierane są Kolory Roku Pantone? 
Proces wyboru Koloru Roku Pantone wymaga przemyślenia ianalizy trendów. Aby dokonać corocznego wyboru, eksperci od kolorów Pantone z Pantone Color Institute™ przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych. Może to b przemysł rozrywkowy i filmy w produkcji, podróżujące kolekcje sztuki nowi artyści, moda, wszystkie dziedziny designu, popularne miejsca podróży, a także nowe style życia, style zabawy i warunki społeczno-ekonomiczne. Wpływ mogąmieć również nowe technologie, materiały, tekstury iefekty, które wpływają na kolor, istotne platformy mediów społecznościowych, a nawet nadchodzące wydarzenia sportowe, które przykuwają uwagę całego świata. Od 23 lat Kolor Roku Pantone wpływa na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym mody, wyposażenia wnętrz, wzornictwa przemysłowego, a także opakowań produktów i projektowania graficznego.

Kolor Roku Pantone 2022 – Very Peri (PANTONE 17-3938) 
“Ukazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy intrygujący kolor PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, gdy piszemy nasze życie na nowo. Wzbudzając wdzięczność za niektóre z cech, które reprezentuje kolor niebieski, uzupełniony o nową perspektywę, która rozbrzmiewa dzisiejszych czasach, kolor PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetleŻyjemy w czasach transformacji. PANTONE 17-3938 Very Perijest symbolem globalnego ducha chwili przemian, przez które obecnie przechodzimy. W miarę jak wychodzimy zintensywnego okresu izolacji, nasze wyobrażenia i standardy zmieniają się, a nasze fizyczne i cyfrowe życie łączy się na nowe sposoby. Cyfrowy design pomaga nam rozciągnąć granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami grach komputerowych, rosnącą popularnością meta verse i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej PANTONE17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne świecie cyfrowym przejawiają się świecie fizycznym i vice versa.” – tak swoją decyzję dotyczącą Koloru Roku Pantone 2022 tłumaczą przedstawiciele instytutu

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Ciekawostki | Grafika | whiteMAD na Instagramie

źrodło: www.pantone.com