Kolor roku PANTONE 2020. „Jest ponadczasowy i elegancki”

Pantone to jedna z najbardziej znanych marek branży poligraficznej, która większości osób kojarzy się z corocznym promowaniem nowych wzorników kolorystycznych, które mają być inspiracją dla projektantów na kolejny rok. jaki jest tegoroczny kolor roku PANTONE? Przeczytajcie! 

Pantone ogłosiło, że w 2020 roku najmodniejszym kolorem będzie kolor Classic Blue o numerze seryjnym PANTONE 19-4052 Classic Blue. Według specjalistów kolor ten ma wprowadzać ciszę i spokój, a inspiracją do jego stworzenia było niebo o zmroku. Kolor ma wyróżniać się swoją ponadczasową elegancją. Classic Blue ułatwia także koncentrację, która jest niezwykle ważna w czasach, w których technologia wyprzedza nasze zdolności przetwarzania wszystkiego. Kolor ten ma również pomagać w zebraniu myśli i wyciszeniu wewnętrznego ducha.

“PANTONE 19-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji” – mówi Latrice Eisman Executive Director w Pantone Color Institute.

Przypomnijmy, że w roku 2017 kolorem roku było Greenery (PANTONE 15-0343 TCX), w 2018 wybór padł na Ultra Violet (PANTONE 18-3838 TCX), w 2019 najmodniejszym kolorem okazał się Living Coral (PANTONE 16-1546). Jak wam się podoba kolor na rok 2020? 

Zobacz również: Pantone | Ciekawostki


Kolor roku PANTONE

źródło: Pantone.com