Parasolki wróciły do Leszna. Instalacja ozdobiła ulicę w centrum

To kolejny raz, kiedy kolorowe parasolki pojawiły się w Lesznie. W ten sposób władze chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z centrum miasta.

Pierwsze podwieszone parasolki pojawiły się w przestrzeni Leszna podczas jednej z cyklicznych imprez pod nazwą „Rynki śniadaniowe” w 2016 r. Imprezę organizował Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna. Na czas trwania wydarzenia (zaledwie cztery godziny), ustawiono dwa duże rusztowania, na których zamontowano parasolki. Rusztowanie było konieczne, ponieważ przestrzeń Nowego Rynku, gdzie organizowano wydarzenie, na co dzień pełni rolę placu targowego. To duża, trudna do zaaranżowania przestrzeń. W kolejnych latach organizatorzy wieszali parasolki między innymi na głównym deptaku (ul. Słowiańskiej), oraz na ulicy Brackiej.

Parasolki, które w 2016 r. ozdobiły plac teraz wiszą nad głowami spacerujących po ulicy Wróblewskiego. Od razu stały się hitem wśród turystów i mieszkańców, którzy zdjęciami kolorowej instalacji dzielili się w mediach społecznościowych. Organizatorzy chcą, by w tym miejscu Instalacja wisiała do wczesnej jesieni – ich ściągnięcie uzależniane jest od pogody.


We wcześniejszych latach Wydział Promocji i Rozwoju zdobił ulice sięgając po inne motywy. Były już wstążki, świecące koła i latawce. Spodobały nam się również oryginalne żurawie, o których pisaliśmy tutaj w maju tego roku.

Wychodzimy z założenia, że wszystko, co przyciągnie ludzi na starówkę wpływa na jej ożywienie, więc dla nas to bezsprzecznie jeden z elementów rewitalizacji – czytamy w przesłanym nam komunikacje Wydziału Promocji i Rozwoju.

Urzędnicy chcą, by dzięki nietypowej ozdobie mieszkańcy częściej odwiedzali centrum i korzystali z ofert usługowych i handlowych tej części miasta. Innymi działaniami, które mają wpłynąć na atrakcyjność centrum są liczne imprezy aktywizujące społeczność, na przykład Rynki Śniadaniowe, Kino ze smakiem i pokazy mody lokalnych projektantów. 

O imprezach organizowanych w Lesznie dowiecie się odwiedzając profil Rewitalizacja Leszna na Facebooku tutaj.

źródło: Rewitalizacja Leszna