Parterowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane meble ocieplają wnętrze

Parterowe mieszkanie ma 100 m kw. powierzchni. Jego wnętrze zaprojektowali projektanci z biura KODO. W środku mieszka para z nastoletnim synem.

Zadaniem architektów było zaprojektowanie mieszkania, które swój pierwotny wygląd zyskało ponad 20 lat temu. Aby nie wyrzucać wszystkiego projektanci pozostawili podłogi, drzwi i płytki w łazience. Metamorfoza ograniczyła się do konkretnych interwencji. Efektem jest wnętrze, które jest ciepłe w odbiorze i w stu procentach odpowiada potrzebom mieszkańców.

Aranżacja przestrzeni wyróżniała się kilkoma wiodącymi motywami. Wśród nich znalazły się między innymi: wzór drewna przeplatany z surową strukturą kamienia, pionowe ryflowania frontów meblowych, korespondująca z nimi ażurowa konstrukcja wybranych elementów, a także konsekwentnie powtarzane miękkie owale i obłości.

Drewno ma tutaj zdecydowaną, ciemną barwę, a kamień dostrzec można w takich elementach wyposażenia jak blaty kuchenne, stoliki kawowe, toaletka, kominek i na tapetach ściennych.

Fronty kuchenne, zdobione pionowymi żłobieniami, tworzą elegancką parę z meblami w salonie – pionowymi witrynkami oraz stolikiem pod telewizor. Stylistycznie nawiązują do tej formy również drobne meble sypialniane – toaletka ze spiekanym blatem oraz oryginalny stolik nocny. Miękkie obłości tych sprzętów, nawiązujące do linii pnia drzewa, uzupełniono tapicerowanymi meblami w stonowanych odcieniach szarości. Urokliwym elementem tak skomponowanej przestrzeni jest ozdobna tapeta za wezgłowiem łóżka – opisują autorzy projektu.


W sumie mieszkanie składa się ze sporej wielkości strefy dziennej, dwóch sypialni i łazienki z osobną toaletą. Strefę dzienną stanowią salon, jadalnia i aneks kuchenny. Zachowanie porządku ułatwia garderoba ze przestrzenią do prania. Jej zabudowę wykonano z oryginalnej włoskiej płyty meblowej odwzorowującej strukturę tkaniny. Przewidziano również wiele nieszablonowych w formie miejsc do przechowywania, takich jak oryginalne w kształcie półki na książki czy szafki zabudowane pod blatem wyspy kuchennej. Całość aranżacji dopełniają designerskie oprawy oświetleniowe – sufitowe i naścienne. Utrzymane w czerni oprawy generują miękkie, rozproszone światło, nadające otoczeniu klimat ciepłej elegancji.

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Warszawa | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły