Pełna bieli i drewna. Klinika Credus w Poznaniu z wnętrzami od mode:lina architekci

CREDUS CLINIC to miejsce na medycznej mapie Poznania, które ma nieodzownie kojarzyć się z najwyższym profesjonalizmem, elegancką nowoczesnością oraz kompleksową obsługą pacjenta. Aby idee przyświecające założeniu kliniki przekuć na funkcjonalne i przyjazne pacjentom rozwiązania przestrzenne, młodzi lekarze stojący za CREDUS CLINIC powierzyli projekt aranżacji wnętrz architektom z pracowni mode:lina™.

Wyraźnym architektonicznym nawiązaniem do przeznaczenia lokalu jest biała recepcja z dębowym wycięciem nawiązującym do lekarskiego krzyża. Wszelkie niezbędne funkcje zostały ujęte w płynącą wyobloną linię, która porządkuje, a przede wszystkim uspokaja przestrzeń wspólną. Ten zabieg miał ogromne znaczenie, bo to właśnie ta strefa wywiera pierwsze wrażenie na wchodzących do środka pacjentach.

Gabinety tworzą sekwencję lekkich i jasnych przestrzeni z wejściami ukrytymi w rytmicznym wzorze paneli pokrywających ściany. Biel ścian, tak silnie związana z medycyną, jest w CREDUS tłem dla ciepłego i dębowego wykończenia, czarnych detali oraz kultowych zdjęć Szymona Brodziaka.

PROJEKT: CREDUS CLINIC
DESIGN: mode:lina™ (www.modelina-architekci.com)
ZESPÓŁ: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka
LOKALIZACJA: ul. Dolna Wilda 6, 61-552 Poznań
POWIERZCHNIA: 100 m kw.
ZDJĘCIA: Patryk Lewiński (Facebook, www)
BRANDING: Tato Studio

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły