Perfumeria Mood Scent Bar w Warszawie w nowej odsłonie!

Nowe wnętrze perfumerii Mood Scent Bar przy ulicy Brackiej w Warszawie przenosi do morskiego uniwersum. Każdy element wystroju jest skrojony na miarę i odzwierciedla nieszablonowy, niszowy charakter Mood Scent Baru.

Architektka Zofia Wyganowska zaprojektowała wnętrze perfumerii na wzór podwodnego świata. Wszystko zostało przemyślane tak, aby oddać esencję morskiego pejzażu – od ścian, na których pojawiły się geometryczne malowidła przypominające kolonie koralowców, przez turkusowe meble oddające głęboki odcień oceanicznej toni, aż po najmniejsze detale: dizajnerskie lampy w kształcie muszli z perłą czy fantazyjny żyrandol przywodzący na myśl kolce jeżowca.

Kolorystyka wnętrza bazuje na zestawieniu mocnych, kontrastujących ze sobą barw: złocistożółtej ochry z energetycznym koralem oraz intensywnych błękitów. Dzięki tym niezwykłym połączeniom, projekt jest niekonwencjonalny. Równie ważną rolę odgrywają w nim materiały z których na zamówienie wykonano meble. Do wyspy stojącej w centralnym punkcie butiku został wykorzystany rudy marmur Alicante, pochodzący z nadmorskiego hiszpańskiego miasta o tej samej nazwie, natomiast ścienne półki, na których ustawione są flakony niszowych zapachów zostały stworzone z mosiądzu. Przestrzeń powiększają ścienne lustra, które odbijają w sobie ochrowo-białe malunki.

Duży wpływ na projekt miał także design amerykańskich lokali, które odwiedziłem podczas podróży do Miami. Mimo to wszystkie elementy wystroju – meble, półki czy lampy – są polskiej produkcji, niekiedy przedwojennej. Cieszy mnie, że przy tej realizacji mogłem współpracować z Zofią Wyganowską, która projektowała także wnętrza naszych perfumerii w Poznaniu i we Wrocławiu, oraz Agatą Melerską i artystą Kacprem Ankielem – opowiada Victor Kochetov, założyciel perfumerii.


Wspólnie z Victorem, założycielem Mood Scent Baru, chcieliśmy zrobić tym razem coś bardziej odważnego i kolorowego, pozostając jednak w stylistyce sprawdzonej przy okazji poprzednich realizacji. Zależało nam, aby to wnętrze nawiązywało w sposób niedosłowny do morskiego świata – dodaje projektantka wnętrza Zofia Wyganowska.

Mood Scent Bar to sieć niszowych perfumerii, założona w 2013 roku przez Victora Kochetova. Z jej unikatową na skalę europejską i światową kolekcją zapachów można zapoznać się w pięciu luksusowych lokalach w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Oprócz znanych globalnych marek, takich jak Comme des Garçons, perfumerie Mood Scent Bar prezentują rzadkie, ekskluzywne perfumy niszowe, m.in. Xinú, Fueguia 1833 czy Marc-Antoine Barrois, które nie są dostępne w żadnym innym polskim sklepie.

fot. Martyna Rudnicka

Czytaj też: Warszawa | Wnętrza | Ciekawostki | Witryna sklepowa | Sklep | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły