Philips Ambilight – barwne podświetlenie, które zdobi wnętrze

Urządzając swój wymarzony dom czy mieszkanie, chcemy, aby telewizor był jego integralną częścią i wkomponowywał się w nasze wnętrze. Oczywiście kwestie jakości obrazu czy dodatkowych funkcji są równie ważne. Jedną z tych ostatnich jest technologia Ambilight rozwijana przez markę Philips TV & Sound, która sprawia, że telewizor staje się wręcz ozdobą.

Ambilight to autorska technologia Philips dostępna  wyłącznie w urządzeniach tej marki. Jest to system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu telewizora, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych na ekranie. W efekcie powstaje barwna poświata otaczająca telewizor, dzięki której widzowie mogą poczuć się tak, jakby byli obecni w środku akcji. Tak w skrócie można opisać sposób działania Ambilight.

System ma więcej zalet! Dzięki rozświetleniu otoczenia ekran telewizora wydaje się większy niż w rzeczywistości. Ambilight gwarantuje niezwykły efekt wizualny, który dobrze wpływa na klimat panujący w pomieszczeniu. Nie jest ważne, czy telewizor powiesicie w salonie czy w sypialni – kolorowa poświata wypełni wnętrze i uczyni je atrakcyjniejszym. System ma wiele ustawień, które można dostosowywać do własnych preferencji. Wśród dostępnych opcji jest synchronizacja Ambilight z dźwiękiem płynącym z telewizora (np. podczas oglądania koncertu), podświetlenie ekranu w jednym określonym kolorze, a także w barwach narodowych zawodnika czy drużyny sportowej, której kibicujemy podczas rozgrywek.


Esteci i fani nowych technologii z pewnością docenią to, że Ambilight działa również przy wyłączonym ekranie – telewizor zmienia się wtedy w barwną lampę. Dzięki temu można rozświetlić wnętrze ciepłym światłem zachodzącego słońca lub obudzić się przy energetyzującym blasku imitującym jego wschód. Takie oświetlenie sprawdzi się też podczas nastrojowych wieczorów lub spotkania ze znajomymi, buduje w pomieszczeniu unikalny klimat i daje sporo możliwości aranżacyjnych. Jaki kolor wybierzesz? Ogranicza cię tylko wyobraźnia!

Lubisz oglądać telewizję do późnych godzin? Kiedy oglądamy film lub gramy w grę wieczorem lub w nocy, Ambilight działa pozytywnie na nasz wzrok. Stanowi bowiem dodatkowe źródło światła, dzięki któremu oko nie skupia się na jednym jasnym punkcie i mniej się męczy. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven, Ambilight – zależnie od trybu wyświetlania obrazu i jego charakteru – zmniejsza zmęczenie oczu aż o 60–90 proc. Podświetlenie można włączyć dedykowanym przyciskiem na pilocie.

Funkcją Ambilight mogą pochwalić się najnowsze modele telewizorów Philips, których design odpowiada współczesnym trendom. Takie urządzenia można powiesić na ścianie, przez co wyglądają jak obrazy, a o ich minimalistycznym designie świadczą cienkie, niemal niezauważalne ramy w kolorze srebra lub ciemnego chromu. Telewizory można też postawić na eleganckich, aluminiowych nóżkach. System Ambilight stanowi dodatkowy element dekoracyjny, nad którym mamy pełną kontrolę – wystarczy kilka kliknięć, aby efektownie wypełnić wnętrze domu lub mieszkania klimatycznym światłem.

Więcej o rozwiązaniu Ambilight na www.philips.pl/ambilight.

Czytaj też: Technologia | Minimalizm | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

źródło: Philips

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły