Piano Office Center – nowoczesny biurowiec na skalę potrzeb miasta

Jego projekt powstał w pracowni CMCARCHITECTS, która działa w Pradze. Biurowy gmach zbudowany został w 2018 r. w Czeskich Budziejowicach, mieście w południowych Czechach, w którym mieszka blisko 100 tysięcy osób.

Czeskie Budziejowice to główny ośrodek administracyjny, handlowo-usługowy i przemysłowy w regionie południowoczeskim. W mieście funkcjonują również trzy uczelnie wyższe, jest to również ważny ośrodek akademicki i kulturalny. Energię tkwiącą w mieście i jego mieszkańcach postanowili wykorzystać architekci z biura CMCARCHITECTS. Zlokalizowany w śródmieściu biurowiec ma symbolizować dynamizm miasta, oraz dobrze korespondować z sąsiednimi budynkami mieszkalnymi.

Biurowiec PIANO ma kształt litery “U”. Główne wejście zlokalizowano w centralnej części, przed którą powstał niewielki plac. Budynek ma pięć pięter. Na szczycie znalazła się przestrzeń widokowa, którą projektanci “przykryli” czarnym dachem, przypominającym cienką kartkę papieru. Ten zabieg sprawił, że z poziomu ulicy trudno dostrzec jakiekolwiek instalacje.

Wchodząc do budynku goście znajdują się w hollu, którego wysokość sięga dwóch pięter. Lobby połączone jest z restauracją, kawiarnią oraz przestrzenią handlową. W sumie biurowiec ma 9000 m kw. powierzchni.

Zdjęcia: BOYSPLAYNICE www.boysplaynice.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły