Monika Bronikowska z pracowni HOLA Design.

Piątka z architektem – hansgrohe zaprasza na cykl rozmów o projektowaniu łazienek

Od czego zaczynam projektowanie łazienki? Jaki element aranżacji uważam za obowiązkowy? I jak łazienki będą wyglądały w przyszłości? Te i wiele innych kwestii – zarówno zawodowych, jak i osobistych – poruszają polscy architekci wnętrz, zaproszeni przez hansgrohe do udziału w cyklu wideorozmów „Piątka z architektem”. Dotychczas wzięli w nim udział Monika Bronikowska (HOLA Design), Grzegorz Goworek (Studio Organic) i Anna Błaszczyk (Artewizjon). Kto wystąpi w kolejnych?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń domu – można się o tym przekonać każdego ranka i wieczoru. Architekci wnętrz z zaangażowaniem łączą w niej funkcjonalność z piękną formą, a całość dopasowują do indywidualnych potrzeb, wymagań, gustów. Jak osiągają sukces? Postanowiliśmy zapytać o arkana sztuki, która owocuje dobrze zaprojektowaną łazienką. Tak narodził się cykl „Piątka z architektem”. Sukcesywnie publikowane wideorozmowy można śledzić na stronie www marki hansgrohe  oraz na Facebooku i LinkedInie.

Monika Bronikowska z pracowni HOLA Design.

Pierwsza seria obejmuje pięć nagrań z architektami i architektkami. Rozmowy pozwalają dowiedzieć się więcej o najciekawszych zagadnieniach z zakresu designu – ale nie tylko. Pytania dotyczą także kwestii prywatnych. Ukazują twórców jako pełnych pasji profesjonalistów łączących w swej pracy inżynierię ze sztuką i nieraz mierzących się z wątpliwościami.

Grzegorz Goworek ze Studia Organic

Co ważne, wokół tematu łazienki architekci wnętrz potrafią snuć niezwykle interesujące refleksje. W zamieszczonych już odcinkach Monika Bronikowska z pracowni HOLA Design mówi m.in. o tym, czego nie może zabraknąć w łazience architekta, co uważa za najważniejsze w projektowaniu tego pomieszczenia i skąd sama czerpie inspiracje. Grzegorz Goworek – współwłaściciel Studio Organic – dzieli się prognozami dotyczącymi łazienki przyszłości. Wskazuje też, który z produktów hansgrohe ceni najwyżej. Anna Błaszczyk z pracowni Artewizjon z kolei zdradza, od czego zawsze zaczyna proces projektowania łazienki i jaki kolor armatury najchętniej wykorzystuje w swych realizacjach.

Grzegorz Goworek ze Studia Organic

Anna Błaszyk z pracowni Artewizjon.

W kolejnych odcinkach cyklu „Piątka z architektem” wezmą udział: Jakub Wiśniewski z pracowni JMW Architekci oraz Marta Drzymała z MUM Studio. O czym będą mówić? Przekonamy się wkrótce.

Anna Błaszyk z pracowni Artewizjon.

 

O marce:

hansgrohe to marka oferująca innowacyjne rozwiązania do kuchni i łazienek, które łączą w sobie technologie oszczędzające wodę i energię, inteligentne funkcje, doskonałe wzornictwo i najwyższą jakość. Wielokrotnie nagradzane produkty tej mogącej się poszczycić wieloletnią tradycją marki łączą w sobie innowacyjne podejście do projektowania z komfortem oraz zrównoważonym podejściem do rozwoju. Wspólnie z wieloletnim partnerem projektowym PHOENIX Design, marka hansgrohe oferuje również aplikację Smart Living, której celem jest zapewnienie użytkownikom większej wygody i bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych czynności. W ramach działającej na całym świecie Grupy Hansgrohe, marka hansgrohe produkuje, sprzedaje i dystrybuuje prysznice, systemy prysznicowe, baterie łazienkowe i kuchenne oraz zlewozmywaki.

Zobacz również: Wydarzenia  | Łazienka |