Plakat za worek śmieci. Akcja sprzątania terenów nad Wisłą

Rusza kolejna akcja, w ramach której ochotnicy będą sprzątać tereny położone blisko Wisły. To projekt “Wznieś się #NadWisłą”. Osoby, które włączą się do akcji otrzymają pamiątkowy plakat autorstwa Oli Jasionowskiej.

Akcja sprzątania brzegów Wisły trwa od dwóch tygodni. Do tej pory udało się posprzątać Plażę Żoliborz i Plażę Saską. W najbliższy weekend ochotnicy posprzątają Plażę Rusałkę.

Nadwiślański las lęgowy to naturalny skarb Warszawy. To właśnie tam nad ranem, kiedy jest jeszcze cicho, w centrum miasta możesz spotkać sarnę, bobra, wydrę, jeża, dzika… i wiele innych dzikich zwierząt. To tam lęgną się i gniazdują ptaki objęte ochronnym parasolem @NATURA 2000 Ten las jest ich domem. Las nadwiślański nie jest zasiedlony jedynie przez zwierzęta, ludzie również spędzają tam czas, bawią się, odpoczywają, uprawiają sport i … zostawiają śmieci. Mimo, że śmietnik nad Wisłą można spotkać zdecydowanie częściej niż sarnę odpady zostawiane są poza koszami, w lasach, przy ścieżkach pieszo-rowerowych, na plaży. Pokażmy swoją proekologiczną postawą, że nie zgadzamy się na brudne lasy i będziemy walczyć ze śmieceniem #NadWisłą do skutku – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku.


Dla ochotników na miejscu przygotowano worki do śmieci, rękawiczki oraz plakaty Oli Jasinowskiej. To właśnie Ola Jasionowska od kilku lat tworzy charakterystyczne plakaty promujące warszawskie wydarzenia. Nasz wywiad z Olą przeczytacie w piątym numerze magazynu whiteMAD (TUTAJ).

Organizatorem akcji sprzątania brzegu Wisły jest Zarząd Zieleni Warszawy. 28 sierpnia posprzątana zostanie Plaża Aluzyjna, 5 września teren wokół budynku Kamień Pawilon Edukacyjny, a 18 września Plaża Poniatówka.

Czytaj też: Ekologia | Warszawa | Zieleń | Ciekawostki | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Warszawa