Płock z nową Galerią Sztuki. Wiemy jak będzie wyglądać!

Właśnie rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowej siedziby Płockiej Galerii Sztuki. Najwyższą ocenę uzyskało biuro architektoniczne PROARCHITEKTURA z Warszawy.

Nowa siedziba stanie przy ulicy Sienkiewicza 51 i będzie składać się z trzech budynków. Pierwszy, to istniejący już  obecnie gmach, który zostanie zmodernizowany, dwa pozostałe staną w bezpośrednim sąsiedztwie. Wszystkie budynki będą połączone, a także przystosowane na każdym piętrze do potrzeb osób niepełnosprawnych. Największą uwagę przykuwa fasada, o której tak mówi dr Wojciech Paciorkiewicz , współzałożyciel biura PROARCHITEKTURA:


Jedną z charakterystycznych cech nowego projektu jest jego elewacja, która ma przyjąć formę mozaiki wykonanej z tytanowo – cynkowych “łusek”. Będzie to rozpoznawalna wizytówka nowego projektu, który stanie się jednym z najbardziej wyjątkowych budynków w Płocku

Galeria powstanie w głównej mierze dzieki finansowaniu ze środków unijnych, a ostatnie prace mają zakończyć się za 2-3 lata.


 

SKŁAD ZESPOŁU PROJEKTOWEGO :

mgr arch. inż. Mariusz Rosiek
dr arch. inż. Wojciech Paciorkiewicz
mgr arch. inż. Joanna Wachowicz
stud. Illia Tieriaiev
stud. Mariia Bilan
stud. Justyna Chojnacka

materiały:
http://www.proarchitektura.eu/plock.html
http://www.urbanity.pl