Pochodzi z Egiptu, projektuje w Polsce. Poznajcie Mido i jego kolekcję Mongo Masai!

Co dzieje się kiedy projektant z frenezją właściwą fascyncji inspriuje się plemionami Mongołów i Masajów? Rozumiejąc usposobienie tych koczowniczych wspólnot, mimo ich odrębności narodowej, odnajduje znaczący paralelizm między nimi. Zauważa, że przemierzają oni niekończące się równiny Afryki i Azji, pełni umiłowania natury apoteozują jej piękno.

Tym projektantem jest Mido. Egipcjanin mieszkający i pracujący w Warszawie od 2011 roku, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas studiów prezentował swoje kolekcje między innymi podczas Warsaw Fashion Street, Shanghai International Fashion Accessories Expo czy Sopot Art & Fashion Week.


Najnowsza kolekcja Mido, MM – Mongo Masai to ekspresja wyrażająca jego fascynację etnografią, szczególnie plemionami Mongołów i Masajów, co znajduje swój ekwiwalent w nazwie tejże. Głównym źródłem inspiracji dla projektanta była paleta barw wykorzystywana przez tamtejsze manufaktury i bogata symbolika obecna w dekoracjach.

MM – Mongo Masai to podróż przez konglomerat printów, których spiritus movens stanowią bogactwa kulturowe i naturalne Azji i Afryki. Pełne geometrii fasony nasycone są intensywnymi barwami amarantu, granatu i karmazynu. Kolekcja ta ukazuje często nieuświadomiony korelat między, tak oczywistym dla ludności plemiennej bogactwem Matki Ziemi, a wielkomiejskim stylem właściwym modzie.

tekst: Wiktoria Sikorska
Photography @Dawidgronski
MangoModels – Sandra S
Special model – Asia Kukulska
Little mongo baby – @Mamasamadajerade
Makeup @Anastasiia Redchyts