Pokaz kolekcji dyplomowych studentów MSKPU [RELACJA]

W minioną środę w Loft 44 w Warszawie, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało swoje kolekcje dyplomowe. Pokaz cieszył się sporym powodzeniem i przyciągnął znane nazwiska.

Z pierwszych rzędów pokaz oglądali między innymi: Mariusz Przybylski, Julia Pietrucha, Macademian Girl, Anita Jańcia, Monika Mrozowska, Martyna Kliszewska i Gabi Drzewiecka oraz Alberto Campagnolo, były manager marketingu Giorgio Armani, który przez prawie 10 lat współpracował z kreatorem.

Młodych projektantów wspierało ponad pół tysiąca gości. Wśród nich znaleźli się dziennikarze, blogerzy i gwiazdy. Oczywiście, każdy z gości miał swoich faworytów.

Cieszę się, że coraz głośniej jest o polskich projektantach. Młodzi podążają w kierunku, który lubię – awangardy, ale nie zapominają o aspekcie użytkowym. Osobiście zachwyciły mnie pomysły Angeliki Józefczyk – komentowała pokaz Macademian Girl.

Pozytywnych opinii było znacznie więcej:

Poziom międzynarodowy i interesujące kreacje. Moje serce podbiła kolekcja Pauliny Gawryszewskiej – dodała aktorka Julia Pietrucha.

Najwięcej wyróżnień zdobyły kolekcje „Foled” Martyny Renk oraz „Exposition” Angeliki Józefczyk.

Z kolei Mariusz Przybylski, który jest jednym z wykładowców MSKPU na staż zaprosił Martynę Renk, a do stałej współpracy Kingę Tomczak. Projektant wyznał, że jak co roku nagrodził swoich dyplomantów: Tradycyjnie, są to bardzo dobre kolekcje i cieszę, że mnie nie zawiedli.

Michał Szulc, przyznał że podczas zajęć, ma problem ze stawianiem ocen niższych niż piątki. Tym razem wyróżnił Martynę Renk i Dagnę Krzystanek. Duet projektantów Paprocki & Brzozowski wyróżnił Angelikę Józefczyk. Staż w LPP otrzymały: Dagna Krzystanek i Joanna Stawińska. Staż w Wearso: Joanna Stawińska, Martyna Renk oraz Paulina Gawryszewska. Levi Strauss Poland zaprosił na staż: Paulinę Gawryszewską. Gratulujemy!

Fot: AKPA

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły