W dniach 17 – 22 kwietnia, w Mediolanie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży wnętrzarskiej – iSaloni 2018. Jak co roku, święto designu przyciągnęło rzesze światowej sławy architektów, projektantów i miłośników dobrego wzornictwa. W Mediolanie nie mogło zabraknąć reprezentacji Polski. Pośród wybranych designerów znaleźli się Marta i Dawid z Grynasz Studio.
Głównym celem Salone del Mobile Milano jest prezentowanie najnowszych wnętrzarskich trendów, które obowiązywały będą przez najbliższy rok. Organizatorzy skupiają się również na promowaniu nieznanych dotąd projektantów. Specjalnie dla nowych talentów powstała sekcja Salone Satellite, uznawana za kolebkę innowacyjności. Właśnie tam można było obejrzeć wystawę Grynasz Studio, składającą się z aż ośmiu projektów.
Polski pomysł na design
Ekspozycja Grynasz Studio utrzymana była w minimalistycznej stylistyce, z wyraźnym akcentem kobaltu, będącym charakterystycznym motywem w ich komunikacji. Wystawa była kontynuacją tej, którą duet zaprezentował podczas Tokyo Design Week 2016. Elementy, będące wtedy w fazie prototypowania, podczas targów w Mediolanie zostały już oficjalnie wprowadzone. Wśród odwiedzających wystawę Grynasz Studio znaleźli się dziennikarze, producenci i dystrybutory mebli m.in. z Włoch, USA, Australii, Niemiec i Japonii.
Uniwersalizm w stylowym wydaniu
Uwagę zwiedzających skupiał system ŁAD marki Fam Fara, który swoją premierę miał w 2016 roku na targach Tokyo Design Week. Składa się on z modułowych mebli, które można dowolnie ze sobą komponować. W efekcie otrzymać można spersonalizowane biurko, meblościankę-półkę, czy np. organizer. Liczba kombinacji jest nieograniczona! Dużym zainteresowaniem cieszył się również zaprojektowany dla marki Marbet Style fotel CORBU. Prosty, modernistyczny projekt siedziska z rurkowymi nóżkami to propozycja ponadczasowa i uniwersalna, przede wszystkim dla osób ceniących klasykę. Zwiedzający mieli okazję jako pierwsi obejrzeć najnowszy projekt Grynasz Studio, inspirowany modernistyczną mozaiką – modułowy wazon TALIA.
Między globalizacją a lokalnością
Tegoroczne Targi Salone del Mobile Milano odwiedziło ponad 430 000 osób ze 188 krajów. W ciągu 6 dni 1841 wystawców prezentowało dla przybyłych wnętrzarskie nowości.
Motywem przewodnim 21. edycji Salone Sattelite była globalizacja. Miała na celu ukazanie jak ważną częścią tego procesu są ludzie i jak przekłada się to na design. Projekty zaprezentowane w Mediolanie są efektem eksperymentów, kreatywności, mieszania kultur. Mają na celu nie tylko zaskoczenie widza, ale też skłonie do refleksji nad kwestią ekologii, czy rozwoju lokalnej produkcji i rzemiosła.