Arbiton wizualizator

Polska firma Arbiton przedstawia wizualizator podłóg. Jest najdokładniejszy na rynku

Urządzając swoje mieszkanie musieliśmy do tej pory wykazać się sporą wyobraźnią. Zwłaszcza, kiedy należało podjąć decyzję o wyborze podłogi, która będzie zdobić wnętrze przez długie lata. Na szczęście z pomocą przychodzi nowa technologia, która znacznie ułatwia proces decyzyjny. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton to najnowocześniejsze i najbardziej dokładne tego typu narzędzie w Europie. Za pomocą trzech kliknięć możemy sprawdzić, jak w naszym salonie będzie wyglądać podłoga o innym kolorze, lub fakturze. 

Dotychczas klienci mieli dostęp do narzędzi, które w toporny sposób generowały wizualizacje pomieszczeń. Procesy te często były długie, wymagały ściągania specjalnego programu lub aplikacji, a obsługa wymagała wiedzy i doświadczenia. Program, który zaproponował Arbiton to najnowocześniejszy, w pełni automatyczny wizualizator. Narzędzie powstało dzięki współpracy z kanadyjskimi inżynierami. 

Wymarzona podłoga – jak będzie wyglądać?

Wystarczy zrobić zdjęcie pomieszczenia oraz wejść na stronę arbiton.com. Następnie wgrywamy zdjęcie i już możemy dokonywać wyboru podłóg z szerokiego zestawu różnych wielkości i kolorów. Z wizualizatora możemy wygodnie korzystać przy pomocy telefonu komórkowego, bez konieczności pobierania uprzednio jakiejkolwiek aplikacji. Wizualizator doskonale odwzorowuje kwestie światła, cieni, a także strukturę pomieszczenia. Rozpoznaje również przedmioty na podłodze, nogi od krzeseł, stołów oraz inne meble, które stanowią część wnętrza. Gdy któraś podłoga przypadnie nam do gustu możemy zamówić bezpłatną próbkę dekoru, a w kolejnych krokach wybrać sklep oraz kupić podłogę z dostawą pod same drzwi. Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych zakupów program wskaże nam najbliższe w naszej okolicy punkty sprzedaży. To prawdziwa rewolucja, która może zmienić cały proces zakupowy w segmencie podłóg.

Arbiton wizualizator


Prace nad wizualizatorem rozpoczęliśmy w styczniu, a pandemia Covid-19 znacznie je przyspieszyła. Chcieliśmy wesprzeć naszych partnerów handlowych i dać im narzędzie dzięki któremu klient w bezpieczny sposób będzie mógł dokonać u nich zakupów. Wiedzieliśmy, że wraz z sytuacją na świecie trwale zmienią się nawyki zakupowe klientów, że będą oni potrzebowali narzędzi, które pozwolą im zachowując dystans społeczny i komfortowo kupować elementy wyposażenia mieszkań, w których jesteśmy zmuszeni spędzać więcej czasu – mówi Artur Tomikowski, dyrektor marketingu marki Arbiton. Wizualizator to prawdziwy gamechanger na rynku – coś co nie tylko ułatwia zakupy podłóg on-line, ale je rewolucjonizuje. Możemy dziś bez wychodzenia z domu i bez robienia kosztownych wizualizacji u architekta wnętrz zobaczyć w ciągu kilku sekund, jak zmieni się nasz salon, gdy zagości w nim nowa podłoga – dodaje Artur Tomikowski.

Zakupy online prostsze i przyjemniejsze

Koronawirus zachęcił sporą część konsumentów do porzucenia tradycyjnego modelu robienia zakupów na rzecz handlu online. Zaledwie trzy miesiące wystarczyły, by dokonać rewolucji cyfrowej, która w normalnym trybie zajęłaby wiele lat. Mimo że konsumenci obawiają się o swoją sytuację finansową nie kupują mniej – kupują inaczej. 

Mamy już dane, które pokazują, że sprzedaż podłóg w kanale on-line u naszych partnerów urosła w zaledwie dwa miesiące w tempie dwucyfrowym i trend ten się utrzymuje. Polacy przekonują się, że dziś nie tylko można kupić w sieci ubrania, książki, czy produkty spożywcze, ale właśnie nawet panele podłogowe – mówi Artur Tomikowski, dyrektor marketingu marki Arbiton. Naszym zadaniem jako producenta jest maksymalnie te zakupy ułatwić i sprawić, by klient przez cały proces zakupu czuł się komfortowo – niemal tak, jakby sprzedawca pokazywał mu panele u niego w domu – dodaje. 

Panele podłogowe do zadań specjalnych

Marka Arbiton znana jest z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Jako jedna pierwszych firm na świecie wprowadziła na rynek podłogę w technologii SPC, panele z mineralnym rdzeniem HD Mineral Core. Są to panele winylowe, które dzięki rdzeniowi są trwałe i praktyczne jak płytki, a jednocześnie do złudzenia przypominają naturalne drewno. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego mineralnego rdzenia panele te są stabilne i nie rozkurczają się pod wpływem temperatury. To sprawia, że można je położyć nawet na powierzchni 200 m kw. bez konieczności stosowania dylatacji. 

Ostatnio firma wprowadziła kolejną innowację – panele winylowe z mineralnym rdzeniem, które dzięki unikatowym zamkom 5Gi można montować w charakterystyczny wzór jodełki. 

Do niedawna wzór w „jodełkę” zarezerwowany był wyłącznie dla parkietu. Zaproponowaliśmy pierwsze na świecie panele winylowe z rdzeniem mineralnym (HD MINERAL CORE) montowane na click, które są dedykowane właśnie pod ułożenie w tzw. „jodełkę”. Są wodoodporne, bardzo trwałe i piękne niczym naturalna deska – mówi Rafał Cieśla, Trade Marketing Manager Arbiton. Aby sprawdzić, czy ten tradycyjny wzór sprawdzi się w naszym salonie lub sypialni, wystarczy skorzystać z wizualizatora Arbiton – dodaje Rafał Cieśla. 

Zaplanuj swoje zmiany już dziś

Dziś możemy w kilka chwil zmienić nasze mieszkanie. I to bez wychodzenia z domu. Z wizualizatora podłóg marki Arbiton można korzystać zarówno na smartphonach jak i na komputerze. W szybki i dokładny sposób możemy uzyskiwać wzorowe wizualizacje pomieszczeń z nową podłogą. Ta technologia nie tylko ułatwi klientom wybór paneli podłogowych, ale także zapewni szybszą i bardziej komfortową pracę architektom wnętrz, którzy nie będą już musieli przy każdej zmianę koloru podłogi tworzyć nowych czasochłonnych renderów. To narzędzie jest prawdziwą rewolucją. Sprawdź już teraz wchodząc na stronę arbiton.com.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Dom jednorodzinny

źródło: Arbiton

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły