Mural w Opolu

Portugalczyk Mots uwielbia murale. Jeden z nich wykonał na osiedlu w Opolu

Mots to pochodzący z Portugalii artysta, który urodził się w 1986 roku. Jest malarzem i ilustratorem, a jego ulubionym zajęciem jest tworzenie sztuki w miejscach publicznych, dostępnej więc dla wszystkich.

Pochodzi z Porto, gdzie studiował i stworzył większość swoich prac. Od zawsze interesował się światem ilustrowanych baśni, komiksów, animacji i od tych fascynacji rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. Od około 2001 roku zajmował się graffiti, które wywarło duży wpływ na jego postrzeganie relacji pomiędzy przestrzenią i sztuką, a na to, jakich technik używa. 

Jego prace skupiają się głównie na dekonstrukcji i abstrahowaniu różnych form, budowaniu postaci złożonych z elementów i części innych “formatów”. Kiedy maluje, czuje się trochę jak we śnie, kiedy z przypadkowych wspomnień tworzą się nowe historie. 

W 2017 roku do projektu Mots dołączyła Jagoda Cierniak, która razem z Diogo współtworzy koncepcje artystyczne, dokumentacje fotograficzne, pracuje nad muralami i koordynuje działania projektowe. Jego realizacje można znaleźć między innymi w Porto i w Opolu!

więcej: instagram.com/umots