Powstaje ekologiczny Ratusz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Zobaczcie film!

Spółka Regionalne Centrum Administracyjne „Małopolska” ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę zespołu budynków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Termin składania i otwarcia ofert zaplanowano na 15 maja. Prace budowlane powinny ruszyć najpóźniej jesienią i potrwają dwa lata.

Koszt budowy zespołu budynków biurowych, niezbędnej infrastruktury i zagospodarowania terenu wyniesie ok. 240 mln złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana z kredytu bankowego zaciągniętego przez RCA.

Zespół budynków, który powstanie przy Rondzie Grzegórzeckim będzie pierwszym w Polsce w pełni ekologicznym i certyfikowanym kompleksem obiektów urzędowych, który już na etapie planowania został poddany wielokryterialnej ocenie ekologicznej BREEAM i uzyskał certyfikat na poziomie Excellent.

Za projekt, wybrany w międzynarodowym konkursie architektonicznym, odpowiada krakowsko-katowickie konsorcjum biur: Horizone Studio (autorzy projektu budynków A i B oraz zagospodarowania terenu) i Małeccy Biuro Projektowe (autorzy projektu budynku C).

Zagospodarowanie terenu i przedpole budynków wzdłuż al. Powstania Warszawskiego zostało w pełni powiązane z projektem Superścieżka, który zakłada spójne zagospodarowanie terenu między rondami Mogilskim i Grzegórzeckim. Place i przestrzenie między budynkami wypełnią się zieleńcami i ławkami. Dachy budynków zaplanowano jako powierzchnie zielone i tarasy z roślinnością niewymagającą intensywnej pielęgnacji.
Więcej o projekcie: http://www.horizone.com.pl/pl/projekty/urzad-marszalkowski-w-krakowie

zdj./ryc./mat.tekstowe – www.horizone.com.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły