schodki dla ropuch

Poznań: w Parku Cytadela zamontowano schodki dla ropuch

Schodki dla ropuch pojawiły się na Cytadeli w Poznaniu. Zamontowali je pracownicy firmy Pozbruk. Wkrótce pojawi się więcej takich konstrukcji.

Póki co pojawiły się pierwsze schodki dla ropuch. Schodki zamontowane zostały na brzegu stawu w Ogrodzie Wodnym. Dzięki nim ropuchy będą mogły wydostać się z wody, by dalej rozwijać się w licznych terenach zielonych Cytadeli.

Schodki wykonane zostały z kamienia. Mają kształt zaokrąglonej rampy. Schodki zamontowane zostały na betonowej ścianie stawu, który zewsząd otoczony jest podwyższeniem. Wkrótce pojawią się kolejne trzy takie schodki. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu dziękuje firmie Pozbruk za pomoc i apeluje do spacerujących po Cytadeli, aby zachowali ostrożność stąpając po alejkach.

Park Cytadela to największy park w Poznaniu. Jego powierzchnia wynosi prawie 100 hektarów. Park zbudowany został w latach 60. XX wieku na terenie dawnego Fortu Winiary. W 2008 roku Park Cytadela uznany został przez prezydenta RP w ramach historycznego zespołu miasta Poznania, jako pomnik historii. Na terenie Parku znajduje się Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej, Muzeum Uzbrojenia oraz słynne rzeźby Nierozpoznani Magdaleny Abakanowicz.schodki dla ropuch


Obecnie w Parku Cytadela znajdują się największe siedliska ropuchy zielonej, która jest pod ścisłą ochroną gatunkową w Polsce.

Czytaj też: Ekologia | Poznań | Zwierzęta | whiteMAD na Instagramie

źródło zdjęć: Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły