Poznań wymienia tablice z nazwami ulic. Stare trafią do mieszkańców

Nowe tablice z nazwami ulic pojawiają się w Poznaniu od ponad dziesięciu lat. Teraz z okazji swoich 60. urodzin, Zarząd Dróg Miejskich ogłosił konkurs, w którym można wygrać stare tablice.

Konkurs podzielony jest na siedem tur i będzie trwać do 30 grudnia 2022 r. Do wygrania jest kilkadziesiąt tablic, w tym unikatowe, których próżno szukać już na ulicach Poznania. Jak pierwsze do wygrania trafiły tablice z “bajecznymi” nazwami ulic: Misia Uszatka, Jasia i Małgosi oraz Smoka Wawelskiego.

Jak można zdobyć tablicę? Konkurs ma proste zasady. Należy wejść na fanpage ZDM na Facebooku, następnie wybrać tablicę z nazwą ulicy spośród widocznych na zdjęciu do posta konkursowego. Kolejnym krokiem jest napisanie komentarza, w którym w ciekawy i kreatywny sposób opisany zostanie sposób dotarcia do danej ulicy dowolnym środkiem transportu lub pieszo z pętli tramwajowej Junikowo.

Przykład tablicy starego typu

Odpowiedź na zadanie konkursowe należy umieścić w komentarzu bezpośrednio pod danym postem. Ważne też, żeby trasa, którą się opisze, istniała i rzeczywiście umożliwiała dotarcie na wybraną ulicę – czytamy w komunikacie ZDM.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na fanpage ZDM na Facebooku klikając TUTAJ.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Czytaj też: Poznań | Miasto | Identyfikacja wizualna | whiteMAD na Instagramie

Tablice nowego typu pojawiają się na ulicach Poznania od ponad 10 lat.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły