willa Libelta
hotel Liberte 33 Poznań

Poznań: zabytkowa willa przy ulicy Libelta została wyremontowana

Willa znajduje się przy ulicy Libelta 33. W odnowionym budynku otwarto hotel Liberté 33.

Projekt rewitalizacji zabytkowej willi przygotowała pracownia architektoniczna PB Architekt, prowadzona przez Piotra Bukowego, z kolei wnętrza zaprojektowała Pracownia Projektowa Sucharski.

Hotel Liberté 33 położony jest w samym centrum Poznania i składa się z dwóch niezależnych budynków, tworzących jeden kompleks – z willi od frontu i nowo wybudowanej części z tyłu. Pierwszy z nich, czyli zabytkowa willa, została wybudowana w 1920 roku i łączy w sobie cechy neobaroku i klasycyzmu. Składa się z 5-ciu kondygnacji – na poziomie -1 znajduje się recepcja oraz restauracja Bistro & Bar L33. Druga część to nowoczesna, 5-cio piętrowa oficyna, w której podziemnej części znajduje się sauna, sala fitness oraz garaż.

Otwarcie BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 to wielki sukces naszego całego zespołu i dowód na to, że się rozwijamy i poszerzamy ofertę – poznański hotel jest drugim obiektem należącym do Spółki Hotel Edison. Cieszymy się, że udało nam się zakończyć inwestycję w tych niezmiernie trudnych czasach, ale pokazuje to tylko naszą siłę, determinację i dążenie do rozwoju. Naszym celem jest utrzymanie najwyższego poziomu obsługi gości, a standardy, które zbudowaliśmy w hotelu Best Western Edison będziemy wdrażać również tutaj – mówi prezes Przemysław Woźny.

willa Libelta


Liberté 33 oferuje łącznie 60 klimatyzowanych pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, z bezpłatnym Wi-Fi. Na gości czekają oryginalnie urządzone wnętrza willi lub nowoczesna przestrzeń w nowej części budynku.

Budynek, w którym działa hotel powstał na początku XX wieku. Architektura budynku łączy w sobie elementy neobaroku z klasycyzmem. W elewacji willi uwagę zwraca ryzalit z zaokrąglonym oknem o wysokości dwóch kondygnacji. Willa przy ulicy Libelta 33 wpisana została do rejestru zabytków w 1995 roku.

Czytaj też: Renowacja | Zabytek | Poznań | Hotel | whiteMAD na Instagramie

Willa przy ulicy Libelta 33 – źródło: materiały prasowe