Pracownia Loft Kolasiński i dom na Prenzlauer Berg w Berlinie

To chyba jedno z najpiękniejszych wnętrz, jakie opisywaliśmy. Nad jego projektem pracował zespół architektów. Każda z grup była odpowiedzialna za odrębną część, jednak projektantom udało się wszystko połączyć w spójną i piękną całość.

Opisywany dom znajduje się w berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg. Jego projekt powstał w pracowni Eike Becker Architekten. Dodatkowo, stałą zabudowę wnętrza zaprojektowali architekci z biura designyougo – architects and designers, z kolei polskim akcentem tego wnętrza są meble i dodatki. Tymi ostatnimi zajęli się architekci ze szczecińskiej pracowni Loft Kolasiński.

W projekcie wnętrz wykorzystano meble zaprojektowane i wykonane przez Loft Kolasiński. Wśród tych mebli wymienić można: łóżko, szezlong, stół, ławkę i wieszaki. Ponadto, w projekcie wykorzystano unikatowe meble, oświetlenie i dywany vintage z lat 50. i 60., które udało się zdobyć w Czechach, Szwajcarii, Niemczech i w Polsce. Dodatkowo wnętrze zdobią unikatowe grafiki polskiego artysty Stanisława Dawskiego pochodzące z lat 50. i obraz brazylijskiego malarza Aecio Sarti. Wyjątkowym detalem wyposażenia są jeszcze wykonane tradycyjną metorą przez polskiego garncarza gliniane naczynia i garnki.

Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com Data: 2017
Lokalizacja: Berlin, Niemcy
Powierzchnia: 155 m2
Projekt stałej zabudowy wnętrza: designyougo – architects and designers www.designyougo.com Architekt budynku: Eike Becker Architekten
Loft Kolasiński: Projekt wnętrz, projekt i wykonanie umeblowania, renowacja mebli i oświetlenia vintage