Praktyczna i stylowa: jak wybrać odpowiednią witrynę do salonu?

Witryna w salonie to nie tylko praktyczne rozwiązanie w zakresie przechowywania, ale także oryginalny element dekoracyjny. Wybór odpowiedniego modelu może znacząco wpłynąć tutaj na ogólny wygląd i funkcjonalność całego wnętrza. Preferujesz nowoczesny minimalizm, tradycyjne wzornictwo czy elegancki design? Sprawdź, jaką wybrać witrynę do salonu, by stworzyła harmonijne wnętrze, odzwierciedlające Twój indywidualny gust i styl.

Zacznijmy od podstaw: czym jest witryna do salonu?

Witryna do salonu to mebel służący głównie do przechowywania i eksponowania różnych przedmiotów dekoracyjnych oraz użytkowych w przestrzeni pokoju dziennego. Jest to zazwyczaj stojąca lub wisząca szafka z jedną bądź kilkoma otwartymi półkami, charakteryzująca się przeszklonymi drzwiczkami.

Nowoczesne witryny do salonu najczęściej wykorzystuje się do przechowywania książek, naczyń, alkoholi i akcesoriów barowych lub drobnych dekoracji, np. wazonów, ceramicznych pojemników czy pamiątek z wakacji.

Czym się kierować przy wyborze witryny do salonu?

Witryna do pokoju dziennego – https://novodom.pl/k/witryny powinna być odpowiednio dobrana pod względem estetyki i funkcjonalności. Z racji tego, że salon jest miejscem należącym do tzw. części wspólnej i  dostępnym dla wszystkich domowników, w którym odpoczywamy, oglądamy telewizję i przyjmujemy gości, mebel ten musi spełniać wiele kryteriów jednocześnie. Na co zwrócić szczególną uwagę, by wybrać właściwy model?


Rozmiar mebla a możliwości przechowywania

Witryna nie musi posiadać bardzo małych wymiarów ani przytłaczać wnętrza swoimi masywnymi gabarytami, aby była praktyczna. Jak wybrać odpowiednią? Postaw na model pasujący do metrażu wnętrza. Dokładnie zmierz pomieszczenie i ustal, jaką przestrzeń możesz dla niej przeznaczyć. Uwzględnij przy tym lokalizację pozostałych mebli w salonie i zadbaj o zachowanie odpowiedniego odstępu. Zastanów się też nad tym, ile rzeczy i jakiej wielkości chcesz przechowywać w szklanej witrynie. Dzięki temu łatwiej ci będzie dobrać idealną ilość i wysokość półek.

Styl witryny dopasowany do estetyki salonu

W jakim stylu jest urządzony Twój salon? Witryna powinna pasować do ogólnego wystroju, dlatego, jeśli obecne w nim meble utrzymane są w stylu klasycznym, ona również powinna taka być. Stawiaj na podobną kolorystykę do tej obecnej lub – jeśli chcesz osiągnąć efekt kontrastu – na tę wyróżniającą ją spośród innych mebli.

W ofercie producentów dostępne są witryny drewniane, metalowe czy szklane, a także te z łączonych materiałów. Gładkie bądź żłobione, proste lub z finezyjnymi wykończeniami, tradycyjne czy podświetlane – wariantów jest naprawdę dużo. Możesz postawić zarówno na modele klasyczne, jak i te narożne, jeśli zależy Ci na jak najlepszym wykorzystaniu wolnej przestrzeni.

Niezależnie od tego, który model wpadnie Ci w oko, pamiętaj o tym, by wybrać produkt najwyższej jakości. Przed dokonaniem zakupu, upewnij się, że dana witryna będzie stabilna i trwała, a przy tym pomieści wszystko to, co zamierzasz w niej przechowywać. W ten sposób zyskasz stylowe i funkcjonalne wyposażenie wnętrza. Powodzenia przy wyborze najlepszej witryny z novodom.pl!

Artykuł sponsorowany

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły