Pralka slim do małego mieszkania: jak wybrać najlepszą?

Od pewnego czasu coraz większym zainteresowaniem ze strony użytkowników cieszą się pralki slim. To doskonały pomysł do niewielkiego mieszkania lub łazienki zaprojektowanej w taki sposób, że trudno we wnętrzu pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria. Jeśli szukasz wysokiej jakości i skutecznej pralki slim, w której będziesz mógł prać swoją odzież turystyczną warto zapoznać się z bogatym asortymentem marki Electrolux.

Cechy pralek typu slim

Jeśli posiadasz dużą i przestronną łazienkę, raczej nie masz problemów z wyborem pralki. Więcej problemów pojawia się jednak w sytuacji, jeśli nie posiadasz odpowiedniej powierzchni na umieszczenie standardowej pralki. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem są pralki slim – urządzenia te są węższe niż tradycyjne pralki, dzięki czemu zyskujesz znacznie większą swobodę w ustawieniu pralki w pomieszczeniu. Czasem są one nieco wyższe niż standardowe modele, zawsze jednak dysponują znacznie mniejszą głębokością. Zależnie od producenta oraz wybranego sprzętu, głębokość pralki slim może wynosić nawet około 40 cm. Wbrew pozorom pralki slim wcale nie muszą mieć bardzo małej pojemności. Najmniejsze modele to pralki kompaktowe dla singli lub par i mają pojemność 4 kg, jednak w ofercie marki Electrolux znajdziesz też pralki o pojemności np. 6 km czy 8 kg, które bez trudu sprostają potrzebom kilkuosobowej rodziny. Pralki slim zwykle mają nieco mniejszą prędkość wirowania niż tradycyjne pralki, dochodzącą do 1000 obrotów na minutę. Dzięki temu odzież nie niszczy się w trakcie wirowania, a jednocześnie jest doskonale przygotowana do suszenia. I wreszcie pralki w wersji slim bardzo dobrze wypadają pod względem zużycia energii elektrycznej. Wszystko uzależnione jest oczywiście od modelu pralki, dokładne informacje na ten temat znajdziesz na etykiecie energetycznej urządzenia.

Pralki slim w ofercie Electrolux

W ofercie marki Electrolux czeka na Ciebie bogaty wybór pralek w wariancie slim. Jeśli szukasz urządzenia dla singla lub dla pary, świetnym wyborem będzie pralka SensiCare 600 4 kg. Urządzenie to dostosowuje czas trwania programu do ilości odzieży, a do tego gwarantuje wczesne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie, co zapewnia wysoką skuteczność prania. Polecanym modelem z nieco większą pojemnością jest z kolei pralka SensiCare 600 6 kg. To także znakomity model, który posiada m.in. program antyalergiczny plus para, który usuwa bakterie z odzieży poprzez łączenie działania pary wodnej oraz doskonałego programu prania.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym modelu, który wyróżnia się bardzo duża pojemnością – szczególnie jak na pralkę slim. Chodzi tu o pralkę SensiCare 600 AutoDose 9 kg. To świetny pomysł nawet dla kilkuosobowych rodzin, które muszą prać często i dużo. Pomimo tak dużej pojemności, urządzenie charakteryzuje się bardzo ekonomicznym działaniem. Przede wszystkim należy zwrócić na klasę energetyczną pralki A – dzięki temu masz pewność, że pod tym względem sprzęt należy do najlepszych na rynku. Jednak nie tylko to sprawia, że to energooszczędna pralka – system SensiCare dostosowuje czas trwania programu do tego, jak duży ładunek znajduje się w bębnie. Zależnie od tego program automatycznie dobiera wodę i energię, aby w ten sposób zapobiec zbyt długiemu praniu. Co więcej właśnie dzięki temu pralka SensiCare 600 AutoDose 9 kg sprawi, że tkaniny będą wyglądały jak nowe aż dwukrotnie dłużej. Z kolei inteligentny system AutoDose odpowiada za precyzyjne określenie potrzebnej dawki detergentu oraz płynu zmiękczającego. W ten sposób program nie tylko chroni materiał przed zbyt szybkim zużyciem, wydłużając w ten sposób ich trwałość, ale jednocześnie oszczędza te preparaty, co w dłuższej perspektywie okaże się opłacalne. Na koniec nie można pominąć funkcji smart zawartych w urządzeniu. Aplikacja MyElectrolux pozwala Ci na zdalne sterowanie pralką (a także innymi sprzętami marki) za pomocą smartfona. W program wbudowano funkcję Twój doradca – dzięki niej możesz uzyskać porady ekspertów dotyczące np. optymalnych metod prania odzieży. Natomiast funkcja MyFavourites służy do zapisywania ustawień, z których korzystasz najczęściej – bardzo przyspiesza to obsługę pralki.

Jak wybrać najlepszą pralkę slim Electrolux?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać dobrą pralkę, z pewnością przy podejmowaniu decyzji należy wziąć kilka istotnych czynników pod uwagę. Do absolutnie kluczowych zalicza się pojemność urządzenia. To od tego zależy, jak dużo odzieży możesz uprać za jednym razem. Oczywiście im więcej osób mieszka w danym gospodarstwie domowym, tym większa powinna być pojemność pralki. Kolejny istotny element to z kolei klasa energetyczna. Im sprzęt posiada wyższą klasę energetyczną, tym mniej zużywa energii elektrycznej podczas pracy. W dłuższej perspektywie czasowej może to oznaczać niemałe oszczędności dla Twojego portfela. Prędkość wirowania pozwala odprowadzić wilgoć z pranej odzieży – to również istotny parametr. Oprócz tego trzeba również zwrócić uwagę na różnego rodzaju funkcje dodatkowe. Zależnie od modelu wybór funkcji może być bardzo zróżnicowany. Choć czasem zdarza się, że pralki slim mają mniej funkcji dodatkowych niż tradycyjne urządzenia, to w przypadku sprzętów marki Electrolux w dalszym ciągu możesz liczyć na całą masę systemów dodatkowych, dzięki którym każde pranie będzie nie tylko łatwiejsze, ale i skuteczniejsze. Warto tu wymienić chociażby systemy zapewniające automatyczny dobór programu do prania czy dostosowanie ilości detergentów i wody.

Pralki slim to doskonały wybór głównie z uwagi na swoje wymiary – takie urządzenia bez trudu dopasujesz nawet do bardzo małej łazienki. Pralka SensiCare 600 AutoDose 9kg świetnie sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu, a do tego dysponuje bogatym zasobem funkcji, dzięki którym codziennie pranie odzieży będzie odbywało się w sposób oszczędny i skuteczny. Jeśli potrzebujesz niewielkiej, lecz bardzo wydajnej pralki, koniecznie sprawdź ofertę Electrolux i jeden z najbardziej polecanych modeli EW6SN226SPI.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux