Prezentacja kolekcji COS jesień/zima 2016-17

Dziś mieliśmy przyjemność gościć na prezentacji nowej kolekcji szwedzkiej marki COS, która odbyła się w Galerii Piktogram w Warszawie. Nowa kolekcja niezmiennie zachwyca dbałością o detale i zamiłowaniem do prostoty. Jednak przyjrzyjmy się bliżej, co COS ma dla nas do zaoferowania na jesień i zimę 2016.

Na nowo przemyślana funkcjonalność i codzienna dekadencja – to dominujące tendencje w jesienno-zimowej kolekcji. Inspirowana intensywnymi kolorami z obrazów artystki Lynette Yiadom Boakye, paleta barw w kolekcji to kompozycja, która składa się z bogatych i mrocznych granatów, intensywnego błękitu, ochry i leśnej zieleni.

W kolekcji dla kobiet, odtworzono na nowo przemyślane klasyczne fasony, żeby uzyskać zaskakujący i nieregularny efekt. Eklektyczne i czasami nietypowe elementy w kolekcji są efektem zafascynowania projektem „100 krzeseł w 100 dni” włoskiego designera Martino Gamper’a. Nacisk położony jest na wyolbrzymienie, którego przykładem są wysokie kołnierze i golfy oraz znacznie wydłużone rękawy. Geometryczne kroje zapewniają funkcjonalność, ale i definiują sylwetki. Kombinezon o fasonie oversize ze spodniami o męskim kroju, ma w sobie i zabawę i pewną nieregularność.

W kolekcji dla mężczyzn uwagę przykuwa niezwykła grę pomiędzy dekadenckim, a zarazem nowoczesnym, warstwowym lookiem. Szwy dziurek od guzików, paski czy suwaki nawiązują do najnowocześniejszych technologicznych osiągnięć. Za to wzory, tekstury i barwna paleta kolorów mają w sobie głębię i swoistą delikatność.

Kolory i faktury, które pojawiają się w męskiej części kolekcji zostały zainspirowane pracą berlińskiego artysty Lev Khesin’a. Wpływ bogatych i złożonych kompozycji, które są częścią prac Khesin’a, można znaleźć nie tylko w intensywnych kolorach, ale i w skomplikowanych, warstwowych sylwetkach. Nowoczesne printy i warstwy pojawiają się w całej kolekcji, również w wyjątkowym, flokowanym płaszczu i topie w kratkę.

Wielofunkcyjne przedmioty nadal będą niezbędne w tym sezonie. Dla kobiet, będzie to torba typu shopper z miękkiej skóry, z akcentami z aluminium, która po złożeniu może być noszona również jako kopertówka. Dodatki i biżuteria często występują w miedzianym kolorze, a torebki i paski cechuje różnorodność zdobień. Szal dzięki prostym załamaniom, lekko oplata ramiona, a kieszenie dodają mu funkcjonalności.

Dla mężczyzn, najważniejszym elementem kolekcji są brązowe buty typu „Oksford” i sportowe buty ze skóry z szorstkimi i nieobrobionymi brzegami. Specjalnie przeszyte rękawiczki bez palców nawiązują do funkcjonalnych detali w całej kolekcji.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły