Projekt mieszkania w Poznaniu. Wnętrze ma 60 metrów kwadratowych

Projekt wnętrz mieszkania w Poznaniu to przede wszystkim funkcjonalność. Niewielkie, w stosunku do pierwotnego układu, korekty zmieniły charakter wnętrza. Wydłużono i delikatnie przesunięto m.in. ściankę między korytarzem a aneksem kuchennym, co zoptymalizowało przestrzeń dla urządzeń AGD.

Wnękę aneksu kuchennego wraz ze strefą wejściową ubrano w ciemną ramę, która wraz z innym rodzajem wykończenia posadzki dzieli poszczególne strefy funkcjonalne. Już w strefie wejściowej dostrzegamy jeden z motywów przewodnich projektu – półokrągłe lustro. Granicę części dziennej z aneksem kuchennym stanowi rozkładany okrągły stół. Pokój dzienny wypełniają drewno, mikrocement, industrialny regał oraz obłe formy. Elementem przykuwającym wzrok jest sofa o wyrazistym kolorze.


W łazience natomiast pojawiają się płytki o strukturze naturalnego kamienia oraz rozwiązanie zapożyczone ze stref SPA – drewniane siedzisko pod prysznicem, zestawione z lamelkową zabudową. Motyw lamelek znalazł się także na zabudowie sypialni oraz na cokole za pufiastym łóżkiem i toaletką. W elementach wyposażenia całego mieszkania królują produkty polskich producentów.

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach, specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski.

Czytaj też: Poznań | Wnętrza | Architektura w Polsce | Meble | whiteMAD na Instagramie

Nazwa projektu: Projekt wnętrz mieszkania w Poznaniu
Kategoria: Wnętrza
Powierzchnia: 60,5 m2
Data realizacji: 06/2021
Zespół: architekt Sebastian Marach, MAST S.c. Maria Trojnara, Joanna Stawiak

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły