Projektantka Kamila Florczak z Poznania i jej geometryczna kolekcja

Są minimalistyczne i jednocześnie bardzo charakterystyczne. Ubrania kolekcji New Age Jacket nawiązują do tradycyjnej kurtki bomber, ale oddają ducha współczesnych czasów: można je rozbudowywać doczepiając do nich kolejne elementy.

Kamila Florczak stawia dopiero pierwsze kroki w projektowaniu mody. Jest absolwentką poznańskiej szkoły School of Form. Projektowane przez nią ubrania charakteryzują się minimalizmem w połączeniu z geometrycznymi cięciami. Projektuje ona zazwyczaj monochromatyczne kolekcje z jednym, mocnym i wyróżniającym się kolorem. Co ciekawe, wszystkie projekty wykonane są przez nią samą od A do Z. Projektantka wykonuje więc wykroje i sama zajmuje się szyciem ubrań.

Jej kolekcja New Age Jacket składa się z okryć wierzchnich inspirowanych kurtką bomber, model MA-1. Każdy lewy bok sylwetki jest odwzorowaniem oryginału, natomiast prawa strona to współczesny geometryczny projekt. Istniejące na kurtkach paski umożliwiają przypięcie dodatkowych klap/modułów, dzięki czemu kurtkę można dopasować do własnych potrzeb.

Sesję fotograficzną wykonał duet poznańskich fotografów: Karol Wysmyk i Tatiana Pancewicz, który pracuje razem od kwietnia 2015 r. Ich współpraca zaczęła się od pracy przy dyplomie jednej z absolwentek School of Form, Karoliny Gwóźdź. Książka, minimalistyczny film modowy oraz seria dokumentów – wywiadów z projektantami to duży projekt pt. “PAINC” (zobacz tutaj) (skrót od People Are Important Not Clothes).

Wysmyk/Pancewicz często współpracują z absolwentami wspomnianej wcześniej SoF pomagając im w ten sposób w pierwszych kampaniach swoich nowych marek.

W swoich sesjach stawiamy na związek z przestrzenią miejską, zestawienia geometrii, obiektów i faktur – mówią autorzy zdjęć.

Na co dzień Tatiana studiuje multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie, a Karol fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Więcej ich zdjęć można zobaczyć stronach: www.tatianapancewicz.com oraz www.karolwysmyk.pl.

Zdjęcia: Karol Wysmyk i Tatiana Pancewicz
Modele: Angel i Maciek / GAGAMODELS
MU : Florentyna Nabzdyk