Prosty pomysł na lodziarnię. Oto lokal “Jeszcze jeden”

Sklep Ještě Jednu znajduje się w Brnie w Czechach. Lodziarnię zaprojektowała architekt Barbora Kudelová. Projektantka postawiła na szczerość i prostotę.

Lokal nie krzyczy kolorami. To ostoja minimalizmu. Lodziarnię można odwiedzić spacerując ulicą Minoritská w centrum Brna. Sklep urządzony został w parterowej części jednej z kamienic. Wnętrze musiało uwzględnić istnienie sporej wielkości sklepień, które determinują krągłości powtórzone w meblach i dodatkach.

Projektując wnętrze architektka nie miała łatwego zadania. Powierzchnia sklepu to zaledwie 29,5 m kw., a musiało się tu znaleźć miejsce na wszystkie niezbędne przybory kuchenne. To nie jest tylko punkt sprzedaży lodów – smakołyki są bowiem produkowane na miejscu. Powstał też mały kąt ze stolikami do kawy.

Przestrzeń kuchni oraz baru z lodami zostały oddzielone szklaną przegrodą. Postacie za szkłem stają się alchemikami, którzy przygotowują mrożone specjały – opisuje Barbora Kudelová.


Wnętrza to efekt inspiracji wspomnianymi już sklepieniami. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń we frontowej części lokalu ustawiona została zamrażarka z pudełkami na lody. Warto zwrócić uwagę na umywalki ze stali nierdzewnej, które mają przywodzić na myśl uliczne fontanny południowoeuropejskich krajów. Z umywalek mają korzystać klienci, którzy zaraz po wejściu mogą umyć ręce.

Zatem… “Jeszcze jeden”?

fot. Barbora Kudelová, www.holkyradyarchitekturu.cz

Czytaj też: Wnętrza | Restauracja | Kawiarnia | Ciekawostki | Czechy | whiteMAD na Instagramie