Przebudowa Kupca Poznańskiego. Powstanie w nim Marriott!

Kupiec Poznański to jedno z najbardziej znanych i najstarszych centrów handlowych w stolicy Wielkopolski. Przez ostatnie kilka lat, budynek nie należał do ulubieńców poznaniaków ze względu na swoją podupadającą renomę, szpecące budki wokół, a także wieloletni brak planów modernizacyjnych. To wszystko już niebawem się zmieni! 

Jak informuje inwestor, firma Kupiec Poznański Real Estate Sp. z o.o. realizacja modernizacji potrwa od roku 2020 do 2022. W ramach tej inwestycji zmienią się nie tylko wnętrz, które będą teraz spełniać najwyższe standardy dyktowane przez między innymi Stary Browar. Odnowiona zostanie również zewnętrzna fasada. Ważnym elementem jest również hotel Marriott, który powstanie w nowo dobudowanym skrzydle od strony Wiosny Ludów. Znajdzie się w nim ok. 150 pokoi, restauracja, bar, a także sale konferencyjne i wielofunkcyjne.

Ta inwestycja jest naturalną ewolucją Kupca Poznańskiego. W dobie rozwoju e-handlu tradycyjne centra handlowe muszą się zmienić, tak aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i zwyczaje zakupowe klientów. Muszą także rozwijać swoją działalność w nowych obszarach. Zmieniamy zatem nieco charakter naszego obiektu, chcąc wykorzystać jak najlepiej naszą lokalizację w pobliżu Starego Rynku oraz skorzystać z coraz większego ruchu turystycznego w Poznaniu -mówi Stanisław Szyszka, prezes Kupca Poznańskiego

Przypomnijmy, że Kupiec Poznański powstał w 2001 roku i był pierwszym obiektem handlowo-biurowym w centrum Poznania. 


źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły