Przebudowa mieszkania z lat 50. w Poznaniu. Tu królują wyraziste kolory.

Mieszkanie o powierzchni 55 metrów kwadratowych z lat pięćdziesiątych w niskiej zabudowie powstało w wyniku połączenia dwóch lokali. Rezultatem tego jest płytka oraz dość długa przestrzeń nowego mieszkania, a dzięki sześciu oknom, wnętrze zostało równomiernie doświetlone. Przebudowa mieszkania z lat 50. wykonana została przez architektów z Atelier Starzak Strebicki. 

Charakter przestrzeni w obrębie metrażu, który został powiększony definiuje wielofunkcyjny „ściano-mebel” dzielący powierzchnie na poszczególne funkcje: duży pokój, kuchnię, sypialnię, łazienkę oraz strefę wejścia z korytarzem. W tej ścianie mieszczą się również drzwi do poszczególnych pomieszczeń – przesuwane do sypialni oraz otwierane, wysokie do samego sufitu, do łazienki –  i różnego rodzaju wnęki pełniące funkcje szaf. Istniejąca podłoga z desek sosnowych została uzupełniona i po wyszlifowaniu zaolejowana.

Natomiast w kuchni i łazience, gdzie nie było już oryginalnego drewna, nowa posadzka została wykonana z płytek granitowych. Przesuwne drzwi od sypialni pozwalają zarządzać intymnością i komfortem całej przestrzeni.

Czytaj też: Architektura | Polska | Poznań | Mieszkanie | Metamorfoza

źródło: materiały prasowe / Atelier Starzak Strebicki / Przebudowa mieszkania z lat 50