Przenośna turbina wiatrowa.

Przenośna turbina wiatrowa. Produkuj energię, gdziekolwiek jesteś!

Przenośna turbina wiatrowa została zaprojektowana przez kanadyjską firmę technologiczną Aurea Technologies. Urządzenie nosi nazwę “Shine”. Jest to kompaktowe, lekkie urządzenie, które niweluje problem związany z brakiem dostępu do elektryczności na świeżym powietrzu.

Wiatr, po słońcu jest drugim co do wielkości naturalnym źródłem czystej energii na świecie. Zespół z wykształceniem naukowym i inżynierskim, postanowił stworzyć produkt napędzany energią wiatrową. Daje to użytkownikom małej elektrowni swobodę wytwarzania własnej, czystej energii o każdej porze, w deszczu i w słońcu. Urządzenie jest bardzo łatwe w transporcie.

Składa się do rozmiarów butelki wody o pojemności 1 litra i może ładować podręczne urządzenia elektroniczne, takie jak telefony, tablety, lampy czy aparaty fotograficzne. Stworzona przez zespół kierowany przez kobiety, Shine waży około 1,5 kg i jest wyposażona w 40-watową turbinę. Może ładować urządzenia lub przechowywać energię w wewnętrznej baterii litowo-jonowej o pojemności 12 000 mAh. Istnieje również możliwość wstępnego naładowania jej w domu, korzystając z gniazdka elektrycznego.

Przenośna turbina wiatrowa ma sporą pojemność baterii. Czyni ją to idealnym narzędziem do ładowania wielu urządzeń jednocześnie. Zgłoszone już do opatentowania wysokowydajne ostrza i lekka konstrukcja turbiny pozwalają na uzyskanie mocy 13,3 watów na 0,5 kilograma. Jest to doskonały stosunek mocy do wagi w porównaniu z innymi przenośnymi produktami produkującymi energię odnawialną, takimi jak panele słoneczne, kuchenki termoelektryczne i turbiny wodne.

Oferujemy energię wiatrową, która mieści się w plecaku” – powiedział Cat Adalay, dyrektor generalny i założyciel Aurea Technologies.

Niezwykle ciche podczas pracy, urządzenie generuje energię przy wietrze o prędkości od 12 do 45 kilometrów na godzinę i temperaturze od 0 do 40 stopni C. Zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania, ta ładowarka wiatrowa jest prawie całkowicie samodzielna. Wszystko, co jest potrzebne do szybkiej instalacji, znajduje się w jej obudowie, włącznie z przewodami odciągowymi, mocowaniem i kołkami. Cena produktu wynosi około 418 dolarów kanadyjskich, czyli niecałe 1500 złotych.

Wymiary Shine przedstawiają się następująco:

– Długość złożonego owalnego urządzenia wynosi 35 centymetrów, a szerokość 10 centymetrów.
– Średnica ostrza turbiny wynosi 60 centymetrów.
– Po zmontowaniu urządzenie jest wysokie na 91,5 centymetrów.
– Całkowita waga Shine wynosi 1,5 kilograma.

Czytaj też: whiteMAD na Instagramie  | Kanada | Ekologia | Ciekawostki | Technologia

Źródło: https://www.designboom.com
Pracownia: https://www.shineturbine.com
Zdjęcia: https://www.shineturbine.com