Przystań Mechelinki – wypoczynek z widokiem na Bałtyk

Projekty miejsc, które służą wypoczynkowi muszą być dopracowane w każdym detalu. Przykładem jest Przystań Mechelinki, kameralny ośrodek położony nad Zatoką Pucką.

Mechelinki to mała miejscowość rybacka w powiecie puckim na Pomorzu. Na co dzień mieszka tu zaledwie kilkaset osób. Położenie miejscowości oraz urozmaicone ukształtowanie sprawiają, że Mechelinki mogą pochwalić się ogromnymi walorami turystycznymi.

Budynek, w którym działa Przystań Mechelinki – Marina Del Mar zaprojektowała inwestorka, która jest architektką. Jej celem było stworzenie miejsca, w którym będzie można odpocząć, zregenerować ciało i umysł, z dala od zgiełku dużego miasta. W zadaniu pomogła lokalizacja budynku, dzięki której architektka mogła zaprojektować otwory okienne w taki sposób, aby wykadrować najlepsze widoki na kojącą oczy zieleń i Bałtyk.

Koncepcja domu budowanego na klifie pojawiła się z inspiracji zbieranych przez inwestorów podczas wyjazdów do dalekich krajów. Budowa domu na wysokim klifie oznaczała konieczność budowania co najmniej dwóch poziomów dojazdowych, z kolei warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wpłynęły na kształt dachu, który jest dwuspadowy i nawiązuje do tradycyjnej zabudowy regionu. Budynek ma minimalistyczną formę. Biała elewacja została ocieplona elementami z drewna. Dom składa się z dwóch skrzydeł, które łączy patio.

Dużym atutem są widoki, którymi goście mogą się cieszyć o każdej porze roku. Architektka wykorzystała panoramiczne okna firmy Internorm, których nowoczesny design i cienkie ramy sprawiają, że goście skupiają się na tym, co najważniejsze – pięknych widokach na całą Zatokę Pucką, w tym Cypel Rewski oraz Półwysep Helski od północnej strony, a od południowej na dolinę łąk i las.


W projekcie wykorzystano wielkogabarytowe drzwi przesuwne drewniano-aluminiowe HF 310 Internorm oraz drzwi przesuwne HS 330 tego samego producenta. Modele charakteryzuje wysoka izolacyjność cieplna oraz akustyczna. Od zewnętrznej strony drzwi zdobi aluminium w odcieniach szarości. Z kolei od wewnętrznej strony wyróżnione są elementami z drewna, które ocieplają wystrój pomieszczenia. Dużym plusem drzwi HS 330 jest niski i wygodny próg. Wychodząc na taras nie trzeba robić dużego kroku, dodatkowo niski próg sprawia, że dzięki rozsunięciu drzwi taras staje się przedłużeniem pokoju, optycznie powiększając całą przestrzeń. Warto też zwrócić uwagę na bezramowe części boczne – rozwiązanie z pewnością docenią esteci. Więcej informacji o drzwiach znajdziecie klikając TUTAJ.

Przystań Mechelinki ma siedem pokoi z łazienkami o podwyższonym standardzie. Pięć pokoi jest czteroosobowych, dlatego z powodzeniem pomieszczą rodzinę z dziećmi. Dwa pokoje to tak zwane “morskie apartamenty”. Co je wyróżnia? Leżąc wygodnie w łóżkach można podziwiać zatokę poprzez panoramiczne okna. Z kolei dwa narożne pokoje są dwuosobowe, jednak dzięki przemyślanemu projektowi mogą zostać połączone z sąsiednimi apartamentami czteroosobowymi. Więc jak? Kierunek Bałtyk?

źródło: Internorm

Czytaj też: Okna | Minimalizm | Wnętrza | Dom jednorodzinny | Podróże | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z Internorm.