Przytulnie jak w domu. Kancelaria radcy prawnego we Wrocławiu

To przestrzeń rządzona silną kobiecą ręką. Kancelaria radcy prawnego we Wrocławiu została zaprojektowana w nieoczywisty sposób. Nie znajdziemy tu standardowego, biurowego wyposażenia. Zamiast tego jest przytulnie, jak w domu. Projekt wnętrza powstał w pracowni HABITAT.

Listopadowy dzień stał się momentem zwrotnym dla tej przestrzeni. Niegdyś przerabiane wielokrotnie pomieszczenie zyskało nową właścicielkę. Kobiece oko i poczucie estetyki wpłynęło na rozwój projektu, który odbiega od standardowych ciemnych, ciężkich wnętrz kancelarii na całym świecie. Tutaj królują beże, eleganckie róże, miedź i obłe formy.

Głównym wyzwaniem projektu, było przywrócenie wnętrzom klimatu kamienicy, w której się znajdują. Postanowiliśmy więc nie bacząc na przesyt elementów dekoracyjnych, zastosować liczne sztukaterie, podnieść sufity, powiększyć drzwi i przearanżować przestrzeń tak aby spełniała wymogi przyszłej lokatorki – opisuje Agata Pierożyńska z pracowni Habitat.

Efektem prac jest jasna, elegancka, pełna ciekawych detali przestrzeń, do której wchodzimy poprzez miedziany łuk, wyznaczający przedsionek. Sam akcent robi niebywałe wrażenie na gościach. Centralnie położona recepcja kryje tworzy podwójną scenerię – industrialne przejście skrywa mały aneks kuchenny. Całą tą przestrzeń można nazwać sercem kancelarii. Na symetrycznym układzie podkreślonym przez czarno-biały dywan z płytek nałożono pulpit recepcyjny oraz portal inspirowany detalami w wejściu do kamienicy.


Poza tym w liczącym 65 m kw. powierzchni lokalu udało się wydzielić osobny gabinet oraz salę do spotkań, gdzie znalazło się miejsce na duży stołu i ogromną podświetlaną bibliotekę. Wiele mebli zostało zaprojektowanych z dbałością o najmniejszy detal. W gabinecie wzrok przyciąga łukowata zabudowa. Ciekawymi meblami są biurka, które zostały zaprojektowane tak, aby wokół nich nie było widać instalacji elektrycznej. Wracając do wyjścia natrafiamy na wielkie lustro, które potęguje wrażenie przestrzenności. Na koniec zaglądamy do małej toalety, która pomimo mnogości różu pozostała elegancka.

Kancelaria radcy prawnego w takiej postaci jest lekko romantyczna ale poważna, ubrana w liczne klasyczne detale i współczesne rozwiązania cieszy oko gości. Przestrzeń znacznie odmieniona od tej, którą zastano, pokazuje, że można z wyczuciem, niesztampowo podejść do przestrzeni kancelaryjnych. Brawo!

projekt: Agata Pierożyńska z Habitat wnętrza
miejsce: Wrocław, Kancelaria Radcy Prawnego Paula Serweta-Dęga
zdjęcia: ZASOBY STUDIO – Katarzyna Ramocka, Michał Woroniak

Czytaj też: Biuro  | Wnętrza | Kamienica | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie