Pufa Design: TOP 8 kultowych produktów, które Polacy kupują najchętniej

Pufa Design powstała przed dziesięciu laty. Jej twórca Adam Wysocki, sam zakochany w dobrym wzornictwie, postanowił stworzyć w sieci przestrzeń, w której byłoby ono promowane, popularyzowane, eksponowane; gdzie każdy wielbiciel designu znalazłby najszlachetniejsze jego przykłady.

Zamiast określeń typu „sklep” wolę używać terminu „koncept” – precyzuje Wysocki – Bo Pufa Design to przede wszystkim koncept, czyli pomysł, idea, wokół której gromadzą się wspaniali ludzie: moi współpracownicy, klienci, projektanci. Nazywam ich przyjaciółmi Pufy. A Pufa to mój sposób na życie. Dziś Pufa Design jest znaną marką, która ma wiernych klientów w całej Polsce oraz poza jej granicami, i wciąż zdobywa nowych. Co ich przyciąga? Ponad siedemdziesiąt wyselekcjonowanych marek – głównie skandynawskich i polskich, nazwiska uznanych projektantów, kilka tysięcy produktów w stałej ofercie. Mam nadzieję, że również atmosfera, którą staramy się stworzyć: przyjazna, taka prawie domowa – dodaje Adam Wysocki – I to, że choć współpracujemy z wielkimi brandami i słynnymi twórcami, nie boimy się stawiać na artystów młodych, poszukujących, mało jeszcze znanych. Powtarzane przez wielu klientów zdanie „Macie rzeczy inne niż wszyscy” to dla mnie najpiękniejszy komplement. Wiem, że dziesięć lat temu podjąłem dobrą decyzję.

Adam Wysocki – twórca konceptu Pufa Design

Z okazji 10. urodzin Pufa Design zebraliśmy TOP 8 produktów, które Polacy kupowali najchętniej. To prawdziwe ikony designu!

LAMPA SILVIA

Białe listki, z których samodzielnie zrobisz kwiat (a może szyszkę?) – klosz Silvia to klasyk gatunku. Zarówno jako przedstawiciel skandynawskiego designu, jak i reprezentant filozofii Umage, wedle której dobrze zaprojektowany przedmiot to taki, który łatwo złożysz w domu, bez pomocy fachowca, a nawet bez użycia kleju czy gwoździ. Silvia bywa lampą podłogową lub sufitową, zależnie od podstawy albo zawieszenia, które wybierzesz. I jak tu jej nie kochać? 

pufa design produktów
LAMPA SILVIA

LAMPA EOS

Genialny patent Umage! Eos to lampa z prawdziwych gęsich piór, ręcznie umieszczonych na papierowym rdzeniu, o urodzie delikatnej jak bogini-jutrzenka, która użyczyła jej swojego imienia. Zachwyca nawet, gdy wyłączona. Wytwarzana jest dziś w kilku pastelowych odcieniach, ale największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się wersja pierwotna – biała. To już nie lampa, to ikona designu! 

LAMPA EOS

LAMPA UNDER THE BELL

Co można zrobić ze zużytych butelek PET? Na przykład lampę. Duży klosz Under the Bell wygląda jednak, jakby wykonano go nie z plastiku, lecz z filcu. Bo marka Muuto twórczo przerabia i surowce wtórne, i dorobek skandynawskiego wzornictwa. Ma być klasycznie, ale „z pazurem”. Ekologicznie, ekonomicznie, estetycznie. Nic dziwnego, że klienci zachwycają się „dzwonami” z eko-filcu. Dom z taką lampą po prostu musi być szczęśliwy!

pufa design produktów
LAMPA UNDER THE BELL

LAMPA ACORN

Według głoszonej przez Umage legendy projektant Jacob Rudbeck podczas spaceru po lesie zachwycił się dyskretną urodą żołędzi, z których kiedyś wyrosną potężne, dumne dęby – i tak oto powstała lampa Acorn. Łączy w sobie kilka materiałów (szkło, lustrzany metal, silikon), pomagających ujarzmić światło i wydobyć z niego to, co najpiękniejsze. Acorn ma wiele wersji, ale najpopularniejsza jest ta z czarną „czapeczką” i wnętrzem w kolorze mosiądzu. Może dlatego, że najbardziej przypomina prawdziwy żołądź?   

pufa design produktów
LAMPA ACORN

LAMPA UNFOLD

Lampa, którą możesz bezkarnie gnieść! To dlatego, że klosz Unfold wykonany został z silikonu. Klasyczny „dzwonowaty” kształt i niezliczone kolory do wyboru sprawiają, że pasuje do wielu wnętrz, aranżacji i ludzkich charakterów. Klienci ją kochają, bo to lampa-samograj, lampa uniwersalna, po prostu arcylampa! To także kolejny przykład praktycznego i zarazem pełnego fantazji podejścia marki Muuto do projektowania oświetlenia.

LAMPA UNFOLD


KINKIET ARIGATO

Kolekcja lamp Arigato według trójki chorwackich projektantów (działających jako Grupa) ma odzwierciedlać skromność gestu wdzięczności. Graficzny zarys czarnych linii nasuwa też skojarzenia ze sztuką Japonii. Kinkiet Arigato możesz zaaranżować na wiele sposobów: oświetli stół, kącik do czytania, łóżko. Czarny klosz ma białe wnętrze oraz dodatkowy element osłaniający żarówkę i łagodzący jej blask. Idealna propozycja dla tych, dla których w designie „mniej” znaczy „więcej”. I piękniej.

pufa design produktów
KINKIET ARIGATO

LAMPA ASTERIA

Elegancka, oszczędna forma i nowoczesna technologia – oto lampa Asteria (Umage). Jej przeznaczeniem jest oświetlać stół, niekoniecznie ten domowy (jest kochana przez restauratorów!). Panel LED z funkcją ściemniania oraz dyfuzor ze szkła akrylowego gwarantują, że będzie to  światło łagodne dla oczu, cudownie poprawiające nastrój. Możesz wybierać wśród kilku wersji kolorystycznych Asterii, ale głęboki, szlachetny antracyt chyba najlepiej podkreśla jej klasyczną urodę.

LAMPA ASTERIA

WIESZAKI DOTS

Mała rzecz, a cieszy. I jaka jest przydatna! Wieszaki Dots (Muuto), dostępne w kilku rozmiarach oraz niezliczonych kolorach, to ten rodzaj wzornictwa, które zniewala urokiem i zachwyca prostotą. Z drewnianych guzików możesz ułożyć na ścianie idealny szereg lub fantazyjną kompozycję, bawić się nimi jak dziecięcą układanką, a „przy okazji” uporządkować swoje okrycia, torby, szale, klucze. Cukierki na ścianie? Smakują nie tylko amatorom słodyczy!

pufa design produktów
WIESZAKI DOTS

Więcej informacji o produktach znaleźć można na stronie www.pufadesign.pl.   

Czytaj też: Lampa | Meble | Naczynia | Ceramika

źródło: Pufa Design