Puma i Palomo Spain łączą siły. Swobodne ujęcie kultury surfingu w stylu retro

Współpraca pomiędzy sportową marką PUMA a Palomo Spain to zdecydowanie więcej niż prezentacja nowych sylwetek. Druga odsłona tego duetu, ponownie silnie nawiązuje do akceptacji i wolności w wyrażaniu siebie, oddając przy tym hołd kulturze surfingu.

PUMA x Palomo Spain swoją inspirację czerpie od lat 60-tych i 70-tych – epoki, w której kultura surfingowa wyłoniła się jako ostateczny wyraz wolności, przygody i luźnego, wolnego od konformizmu podejścia do życia – do estetyki, która wyklarowała się na początku lat 2000. “Chcieliśmy wejść w świat, którego nigdy wcześniej nie eksplorowaliśmy. Temat surfingu był idealny na lato i od razu przywiódł nas do ikon tej kultury, takich jak dokument Bruce’a Browna The Endless Summer czy Dogtown and Z Boys Stacy’ego Peralta, ale także do naszych własnych nastoletnich wspomnień z plaż Tarify na początku lat 2000 i wyglądu surferów, który był wtedy tak powszechny w Hiszpanii.” – mówi Alejandro Gómez Palomo, założyciel i dyrektor kreatywny Palomo Spain.

“Kultura surfingowa była kierunkiem, którego PUMA nigdy wcześniej tak naprawdę nie podejmowała. Za sprawą wrażliwości Palomo i charakterystycznemu dla niego operowaniu obiektywem, momentalnie nabrała ekscytującej i innowacyjnej perspektywy. To po prostu miało sens.” – mówi Nils Moersch, globalny dyrektor kreatywny PUMA Apparel.


Neutralna pod względem płci kolekcja łączy w sobie delikatne kolory – różowy, lawendowy, zielony i niebieski w pastelowych odcieniach z akcentami gumy balonowej, żółci i koralu. Szeroki wachlarz rozbudowany o pięć różnych stylów odzieży, wśród nich znajdują się uniwersalne bawełniane koszulki z nadrukami i bluzy z kapturem, lekkie spodnie cargo, kurtki typu bomber i przylegające topy z długim rękawem naśladujące surfingowe pianki.

Kolekcję uzupełniają dwie modele buta Slipstream: dwukolorowy skórzany i zamszowy sznurowany oraz różowe wsuwane buty z szerokimi rzepami. W skład akcesoriów wchodzą miętowy prążkowany plecak, dwustronny bucket i torba typu crossbody z kolorowym nadrukiem.

Nieziemska sceneria wulkanicznych plaż Lanzarote wraz z odcieniem fioletu, pomarańczy i żółci oddaje romantyczny klimat towarzyszący podczas spotkań przyjaciół przy zachodzącym słońcu. Do tego czarny piasek i lazurowe wody wyspy przenoszą nas w alternatywną rzeczywistość surferskich letnich wakacji.

Kolekcja PUMA x Palomo Spain będzie dostępna na stronie PUMA.com, w wybranych salonach PUMA, na stronie palomospain.com oraz u wybranych sprzedawców na całym świecie.

Zobacz również: Edytorial | Kolekcja | Moda | Fotografia

 

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły